FK Borek - Vltava 2:0 (0:0)

Vivaldýňu - 17.09.2012

O víkendu přivítali hráči FK Borek na svém hřišti hosty z Vltavy. Loňský účastník okresního přeboru patří k méně oblíbeným soupeřům nejen s ohledem na tvrdší hru, ale především s ohledem na dlouhodobě nepříznivou výsledkovou bilanci. Vždyť poslední výhra nad tímto soupeřem je již notně fousatá. Domácí pro tentokráte řešili poměrně zajímavý předzápasový rébus, co se sestavy týče. Chyběli hned tři hráči základního kádru – kapitán Kolár, jeho zástupce Tengl a režisér hry Sýkora. Borecká mládežnická základna tak pro tentokráte dostala maximální možnost se předvést. Hned šest hráčů, dorosteneckých odchovanců nastoupivších v základní sestavě, patřilo ročníkem narození mezi období 1990 ? 1993. Paradoxně tři nejmladší Tha-Sy, Holzepl a Kolouch pak převzali klíčovou roli na pozici středových záložníků a předstopera. Při takovém věkovém rozložení se matadoři Turek se Slezákem mohli cítit spíše jako vedoucí skautského tábora.

Napříč všemu se úvod první půle nesl v režii domácích. Borecké ?mládí? dominovalo rychlostí i přesnější rozehrávkou. Hosté kontrovali očekávanou tvrdší hrou. Po čtvrthodince však nastavené tempo hry začalo uvadat. Nepřesnost se vkradla i na kopačky domácích, hosté svoji koncentrovanost drolili v příliš častých diskusích s rozhodčím. To vše mělo negativní vliv na celkový obraz hry. Co se šancí týká, první se paradoxně mohli prosadit hosté. Borečtí předvedli hned dvě hrubě nepřesné rozehrávky, přičemž při druhém kiksu poslali hosty do brejku. Za záchrannou brzdu na hranici šestnáctky musel zatáhnout až střepolař Tha Sy. Z nařízeného trestného kopu však již nic nebylo. Domácí si vypracovali vícero střeleckých možností, avšak většinou pouze ze střední vzdálenosti. Gólově neskončilo nic. Nejvýraznější šanci měl pak paradoxně domácí levý bek Slezák, kterého do brejku z křídelního prostoru poslal Holzepl. Domácí kapitán však nezvládl koncovku, vrátivší se obránci hostí si se slabou střelou dokázali poradit. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu 0:0. Druhá půle začala opatrně, ale aktivita domácích byla přeci jen znatelnější. Hosté se soustředili spíše na pečlivou obranu a brejkové situace. Úvodní branka padla trochu nečekaně. Domácí Holzepl zahrál rohový kop a Stejskal na přední tyči poslal míč pohotovou tečí za překvapeného gólmana hostí. Jedna nula pro Borek a na tahu byla Vltava. Bohužel nepochopitelná frustrace hostí provázená stále častějšími protesty na adresu sudího poněkud paralyzovala fotbalový um. Místo očekávané zvýšené aktivity směrem dopředu přišel zbytečný faul bez míče na domácího Kastla a červená karta. Hosté tak dohrávali o deseti, zápas bohužel skončil i pro faulovaného boreckého záložníka. Vltava však paradoxně ožila a začala se mnohem častěji ve větším počtu hráčů tlačit dopředu. Šance však nakonec přicházely především na druhé straně. Nejprve se trefil po dorážce do prázdné brány Janíček, branka mu však pro údajný ofsajd nebyla uznána. Druhou trefu tak přidal až středopolař Holzepl. Po vysunutí do brejku si s nabídnutou situací poradil profesorsky, míč poslal vysokým lobem přes vybíhajícího gólmana do sítě. Vltava se ani za stavu dva nula nevzdala. Dále hrála vabank, což i nadále vedlo k dalším a dalším boreckým šancím. Bohužel ani v těch největších se domácí hráči neprosadili ? selhal podzimní střelec Novák i záložní posila Viktora. Nutno dodat, že velkou zásluhu na tom měl hostující gólman. Když pak hosté nezužitkovali ani sérii rohových kopů a trestných kopů v samotném závěru druhé půle, ukončil sudí zápas po devadesáti minutách za stavu dva nula. Borek získal první vítězství na vlastní půdě. S ohledem na skladbu týmu musel předvedený výkon a zejména výsledek příjemně překvapit. Zdá se, že by dlouhodobá práce s mládeží mohla začít přinášet očekávané ovoce. Doufejme v to!