Sedlec B - FK Borek 2:4 (2:4)

Venku opět vítězně

Vivaldinu - 27.09.2005

V šestém kole zajížděli fotbalisté FK Borek potvrdit oprávněnost průběžného vedení soutěže na hřiště SK Sedlec. Přivítal je krásný terén a příjemné odpolední počasí, okolnosti přímo stvořené k neobvyklým fotbalovým výkonům.

Co se však rozhodně nedalo považovat za ideální byla soupiska hostí. Do sestavy se sice vrátili uzdravení Kovář s Čížkem, ale pouze se vyměnili za pro další dva týdny absentující Bejstu s Herdou. Lavičku tedy opět ovládlo duo velezkušených Havlíčka s Novákem, do tria je pak doplňoval loňský dorostenec L.Radouch.

Začátek prvního poločasu byl pro Borek z kategorie snů. Ale těch nejčernějších!! Přesto, že se v letošní sezóně borecká defenzíva pyšní tou nejlepší bilancí, nula obdržených branek, Sedlec se dokázal prosadit již ve druhé minutě. Borek zahrával rohový kop, avšak odhlavičkovaný míč se dostal na kopačky domácích, ti se na několik přihrávek dostali až k velkému vápnu boreckých. Centr zprava pak nedůrazně pokrytý, sedlecký útočník hlavičkoval na úrovni penalty přímo do levého horního rohu branky. Ihned po rozehrání se Borek pustil do útoku, dlouhou přihrávkou se ze zálohy dostal míč na vpravo hrajícího Čížka. Ten se však při zpracování míče srazil s důrazným obráncem domácích a přesto, že srážka nebyla nijak zákeřná, dopadla pro útočníka Borku více než tragicky. Přetržené vazi v kolení a pro letošek konec sezóny! Vynucené střídání tak poslalo do útoku mladíka L.Radoucha. Ten se však ani nedostal k míči a Sedlec vedl už dva nula. V sedmé minutě totiž centrovaný míč zasáhl nešťastně rukou v pokutovém území Turek, nařízenou penaltu pak sedlecký hráč proměnil střelou do prostřed branky. V té chvíli byl pro Borek povzbuzujícím snad jen fakt, že horší už to být opravdu nemůže. A ani nebylo. V následujících dvaceti minutách Borek ukázal opravdu totální fotbal. Hráči vědomi si, že není už co ztratit, vrhli se do útoku. Odezva přišla až nečekaně rychle, po důrazném průniku byl v pokutovém území sražen Štegbauer. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Vlček. O chvilku později zakombinovali Vlček s Trnkou. Akce byla zakončena střelou, kterou gólman domácích vyrazil na hranici velkého vápna, míč doběhl důrazný Slezák a prudkou střelou pod břevno vyrovnal na 2:2. Za dalších několik minut, opět po pěkné akci dnes aktivních Vlčka s Trnkou přišel centr do pokutového území a tentokrát se svým důrazem prosadil Kovář, hlavičkou upravil na 2:3. To však nebylo vše! Pak předvedl něco nevídaného dnes zřejmě nejlepší hráč na hřišti Vlček. Nejprve se sám poslal do brejku, obhozením krajního obránce, na velkém vápně kličkou obešel vracejícího se stopera, již ve vápně si položil gólmana, přehodil si míč na levačku a poslal jej s přehledem k levé tyči. Borek ve třicáté minutě otočil na 2:4!! Hra se v té chvíli dala sotva zkrotl, hrálo se bez obran a tak přišly další šance a to na obou stranách. Do poločasu se však již ani jednomu mužstvu skóre nepodařilo změnit. V druhé půli se hra zklidnila. Borek se vrátil k trpělivé hře ze zadu a hosté, možná i prostřídáním získali mírnou převahu. Aź do šedesáté minuty se hrálo prakticky pouze na půli hostí. Dlouhé míče odkopnuté z obrany Borku se hned vracely zpět. Šance si však Sedlec nevypracovával žádné. Po bezzubém tlaku se ke slovu opět začal dostávat Borek, bezhlavé útočení však již nebylo k vidění. Postupná rozehrávka a finálka do útoku boreckým ke spokojenosti plně stačila. Oba poločasy byly jako noc a den. Zatím co v první půli byl k vidění jeden závar za druhým, řada povedených kombinací, v druhém poločase hra občas spadala do průměru, kdy míč létal bez adresně vzduchem z jedné obrany do druhé. Borek se soustředil na poctivou defenzívu s pravidlem neudělat chybu za žádnou cenu, soupeř oproti tomu nenabízel příliš mnoho kreativity k překonání obrany hostí. Několik zajímavých přečíslení si sedlečtí zkazili sami, přihrávkou na hráče v postavení mimo hru. Když pak překonali i tuto past, stál v brance hostí opět s přehledem chytající Kubíček. Možný tlak domácích se tak pozvolna vytratil a Borek si poměrně v poklidu dokráčel k dalšímu tříbodovému zisku.

Dnes Borek poprvé kapituloval a to hned dvakrát. Oproti tomu však vstřelil tolik branek kolik v posledních pěti zápasech dohromady. Přičteme-li k tomu fakt, že Borek zvrátil prakticky ztracený zápas, a že se probudili dosud neproduktivní střelci Vlček ? Kovář ? Slezák, lze i tento výsledek hodnotit jako velmi pozitivní.