Lipí - FK Borek 1:3 (1:1)

Muži si odvážejí tři body z Lipí

Vivaldýňu - 26.09.2012

V neděli zajížděli hráči FK Borku do Lipí. Loňský účastník čtvrté třídy neměl příliš povedený vstup do sezóny, na druhou stranu vysoká výhra nad Vrábčí avizovala možný návrat formy. Borek se momentálně nachází v poněkud svízelné situaci stran marodky. Do základní sestavy se vrátil Sýkora, chyběli však Janíček a Stejskal. Navíc jen se sebezapřením museli nastoupit Holzepl s Kolouchem. Do role případného náhradníka se tak musel tentokráte pasovat i trenér Benýšek.

První půle začala na hezky připraveném trávníku poněkud divoce. Na hostech byla improvizace v sestavě docela vidět. Do hry se vkrádalo příliš mnoho nedorozumění a zmatků. Toho se snažili využít důrazní domácí. Náznaky brejkových situací však nedokázali dotáhnout do obstojné koncovky. A tak trochu nečekaně přišla branka na druhé straně. Nejprve hostující Kučera hezky zatáhl míč do hlouby soupeřovy půlky a přesnou kolmicí vyzval k sólu Koloucha. Borecký mladík si zkušeně pokryl míč, avšak pře koncovkou ho ?zachránil? vracející se domácí bek. Za evidentní faul v pokutovém území následovala penalta. Exekutor Kučera tak dostal příležitost celou akci dokončit, což se mu střelou doprostřed brány podařilo. Domácí po vstřelené brance trochu ubrali, Borek začal lépe kombinovat. Nadvláda hostí se však s postupujícím časem opět začala vytrácet a domácí se vrátili ke své aktivní brejkové hře. Hned několik závarů před svoji bránou museli hosté řešit důrazným odkopem. Domácí se však nakonec přeci jen dočkali. Po možná trochu zbytečném faulu Turka na domácího středopolaře přišel přímý volný kop a přesná střela do horního rohu branky. I přesto, že byla střela hezky umístěna, mohl hostující gólman Pytel zpytovat svědomí. Do šaten se šlo za stavu jedna jedna. Úvod druhé půle patřil jednoznačně domácím. Hosté začali až příliš vlažně, z čehož rezultovala série ožehavých momentů v bezprostřední blízkosti jejich branky. Koncovka hráčů Lipí je však mizerná. Nejen, že se gólově neprosadili, ve většině příležitosti dokonce netrefili ani branku. Borek si tak mohl pro svého soupeře připravit další šok. Po zahrání přímého kop na hranici půlící čáry se k míči v hloubi šestnáctky dostal Kolouch a hlavou na protější tyč upravil na průběžných jedna dva pro hosty. Domácí nastalá situace zlomila. Směrem dopředu přestali být tolik aktivní, navíc se zvýšila četnost nepřesných přihrávek. Borecká defenzíva si tak mohla trochu oddechnout. Čtvrt hodinku před koncem se navíc po zahrání přímého volného kopu trefil Holzepl a bylo prakticky hotovo. Domácí se sice ještě pokusili závěr zdramatizovat zvýšením aktivity směrem dopředu, ale žádný z pohledu Borku neřešitelný tlak to nebyl. Zápas tak skončil vítězstvím hostů v poměru jedna tři. Borek po úvodní prohře nastartoval sérii zápasů bez prohry, což je vzhledem k těžkostem se skládáním sestavy potěšitelné. Doufejme, že další komplikace nepřijdou a tým se bude moci začít stabilizovat. Na styl hry by to mělo mít více než blahodárné účinky!