Chrášťany - FK Borek 0:1 (0:1)

Výhra v Chrášťanech posunula borecké muže na průběžné 4. místo

Vivaldýňu - 12.10.2012

Po domácí divoké prohře s Mokrým, zajížděli hřáči FK Borek na půdu aktuálně prvního týmu soutěže do Chřášťan. Domácí jsou milým překvapením soutěže, tým v minulém roce trápící se na samotném dnu tabulky chytil z kraje nové sezóny silný vítr do plachet. Bohužel předzápasová příprava nenasvědčovala tomu, že by domácí svoji pozici brali jakkoliv vážně. Vždyť hosté se již věnovali rozcvičce, když se domácí teprve začali scházet a připravovat hřiště. S posekáním trávy si zjevně již delší dobu hlavu nelámali. Borek opět sestavu trochu látal. Trenér Benýšek měl k dispozici celkem devět mužů, chyběli Holzepl, T.Novák a Sýkora. Nic naplat, i přes dopoledne odehrané utkání, musel povolat dva dorostence, bratry Šulistovi. Že to byla volba více než dobrá, se ukázalo vzápětí.

Vstup do utkání domácí zaspali. Hned po rozehrávce se několika svižnými pasy protáhla borecká útočná křídla. Neuběhla ani úvodní pětiminutovka, když si míč na vlastní půli převzal Stejskal. Hezky obešel dva soupeřovy hráče a přesnou přihrávkou vyzval k zakončení staršího z dorosteneckých bratří Martina Šulistu. Ten si míč posunul kolem domácího stopera a utěšenou střelou z hranice šestnáctky trefil přesně k tyči. A bylo to nula jedna. Hra se po rozehrávce trochu rozhárala. Borečtí se spíše zatáhli, domácí aplikovali poněkud stereotypní nákopy na hrotové útočníky. Zřejmě i vítr a nerovný terén poznamenávaly styl hry, který byl na hřišti k vidění. Žádné pokoukání to zrovna nebylo. Ani jeden z týmu si příliš nelámal hlavu s mezihrou, ani jeden z týmu neměl fyzicky výrazněji navrch. Náznaky šancí se však přeci jen střídali s železnou pravidelností na obou stranách. Domácí brejk zhatil včasným odkopnutím Turek, šance Koloucha na druhé straně skončila v boční síti. Když se pak hostující Pytel vypořádal i se střelou z bezprostřední blízkosti, byť tedy z velmi ostrého úhlu, šlo se do šaten za stavu nula jedna.

Druhá půle začala důrazněji ze strany domácích. Ti se zjevně zaváhání při vstupu do první půle snažili napravit zvýšenou aktivitou v úvodních minutách půle druhé. K žádné nebezpečné šanci to však nevedlo. Po té se začalo stále více prosazovat borecké mládí ve středu hřiště. Přeci jen rychlost a technika byla o nějaký ten kousek spíše na straně hostí. Domácí kontrovali důrazem což se ukázalo být ne úplně šťastným. Místo herní nadvlády přišly karetní tresty a to nejen žlutého zbarvení ale nakonec i červeného. Borku se tak při jednobrankovém vedení naskytla přesilová hra. Mladý borecký kolektiv však prozatím takovýto typ výhody neumí úplně jednoznačně přetavit v jistější herní projev. Ba naopak, byli to do konce zápasu domácí, kteří se tlačili dopředu a snažili se využít každé příležitosti k ohrožení soupeřovy branky. Jednoduchými nákopy na vysunuté hrotové útočníky vytvářeli poměrně účinný tlak na boreckou defenzívu. Ta se však nakonec s většinou akci dokázala vypořádat. A když už se domácí k zakončení dostali, přihlásil se se svým příspěvkem gólman Pytel. Nejvýraznější šanci si domácí schovali na poslední pětiminutovku, kdy po rohovém kopu zakončovali z bezprostřední blízkosti. Dobře umístěný míč však již zmiňovaný borecký gólman vytěsnil na tyč. V samotném závěru tak mohlo udeřit na druhé straně. Povedenou akci borecký Kolouch. Míč potáhl po pravé straně a přesnou přihrávkou našel na hranici velkého vápna zcela osamoceného Šulistu ? mladšího, který mezitím vystřídal svého bratra na hrotu útoku. Mladík si však s nastalou situací neporadil optimálně a pouze trefil vybíhajícího gólmana. To už však běžely poslední sekundy zápasu.

Borek si připsal možná trochu nadplánově všechny tři body na nevyzpytatelné půdě v Chrášťanech, čímž se opět dotáhly na dostřel samotné špičce tabulky. Pro příští týden je však vše zapomenuto, přijede rival z Úsilného a borecký stadión tak prožije druhé letošní ?el-klásiko?.