FK Borek - Úsilné 2:0 (1:0)

Derby ovládli domácí a připsali si tři body

Vivaldýňu - 25.10.2012

Zápas podzimu přišel v osmém kole. Na domácím hřišti přivítali hráči Borku rivala z největších, tým sousedního Úsilného. Borečtí tentokráte disponovali prakticky kompletní sestavou, chyběli pouze dlouhodobě zranění. A tak trenér Benýšek mohl zasvětit předzápasovou přípravu čistě taktice. Hosté se oproti tomu na zápas scházeli dosti rozpačitě. Plných jedenáct se jich podařilo dostavit až nějakých pět minut po začátku utkání.

Úvod první půle vyšel boreckým přímo excelentně. Běžela druhá minuta, když si centr z levé strany našel na zadní tyči Kučera. Dorážkou do prázdné branky otevřel skóre. Nutno dodat, že v té době hrál soupeř stále ještě v desíti. I přes úvodní branku to byl nadále Borek, který diktoval tempo hry. Z postupných rozehrávek a vcelku svižné hry po křídlech se však k žádným dalším šancím již nedostával. Za jednu z největších příležitostí lze vzpomenout snad jen hezkou střelu Holzepla ze střední vzdálenosti. Míč na roh však vytěsnil gólman hostí. Hra Úsilného směrem dopředu nebyla nikterak nápaditá a více než o vlastní fotbalový um se opírala o nepřesnosti a individuální chyby domácích zadáků. Nejpernější chvilku svým spoluhráčům připravil domácí Turek při velmi riskantní malé domů. Z nenadále šance však hosté nedokázali těžit, míč při zakončení poslali vysoko nad. Tempo hry se postupem času snižovalo, na borecké straně navíc došlo vlivem zranění k vynucenému střídání levého záložníka Stejskala, což se rovněž ukázalo jako herně významné. Do konce první půle se nicméně z hlediska skóre nic zásadnějšího neudálo, a tak borečtí odcházeli do šaten s jednobrankovým náskokem.

Druhá půle začala opatrněji. Hosté se dopředu nehrnuli, boreckým se nedařila příprava solidnějších akcí. Hra celkově nenabízela, přiliž mnoho atraktivity, borečtí se svému soupeři začali zbytečně přizpůsobovat. Stereotypní mezihru tak musel povzbudit až levý obránce Slezák. Důrazným průnikem přes půl hřiště zatáhl míč z vlastní šestnáctky až hluboko na půli soupeře, kde jej rozdal do křídla nabíhajícímu Kolouchovi. Ten přidal rychlost a přesný centr, na který si sběhli hned dva hráči domácích. První ránu Sýkory hostující gólman ještě zneškodnil, dorážku Kučery z bezprostřední blízkosti však již zastavit nedokázal. Borek se tak ujal dvoubrankového vedení. A nemuselo zůstat pouze u něj. O chvíli později se totiž do super šance po centru Kučery dostal Holzepl. Hlavičkou z malého vápna však minul zcela prázdnou branku. Borek pak opět poněkud polevil v koncentraci, z čehož rezultovala největší šance hostí. Důraznou střelu, kterou se hosté prezentovali, však stačil vytěsnit brankář Pytel. Čtvrt hodinu před koncem pak přišlo hned několik zdravotních komplikací na obou stranách. Nejprve borečtí museli znovu střídat, opět levého záložníka, tentokráte musel odstoupit z důvodů zranění T.Novák. Borek naštěstí i tuto situaci mohl zvládnout střídáním. To hosté na tom bylo mnohem hůře. Nejprve pro zranění musel odstoupit gólman a poté i středopolař Bejsta. Vzhledem k tomu, že na střídání již nikdo nebyl, naskytla se domácím nevídaná přesilovka dvou hráčů v poli. Na hře se to však bohužel nijak pozitivně neprojevilo. Další branku ani výraznější šanci si už nepřipsali, nepočítáme li tedy zakončení Slezáka, které nezachytila ani síť za brankami. Finální hvizd tak přisoudil boreckým další tři body za vítězství dva nula.

Borek získal další body a na svém kontě jich má už šestnáct. Herně tentokráte nepředvedl nijak oslnivý výkon. Na druhou stranu když neexceluje ofenzivně, dokáže úspěch podpořit bezchybnou defenzivou. Vždyť již čtvrtý z osmy zápasu uhrál bez obdržené branky.