FK Borek - Bavorovice B 0:2 (0:0)

Zápas o první místo zvládli hosté z Bavorovic

Vivaldýňu - 29.10.2012

O krále podzimu se na boreckém stadionu utkali hráči domácích s rezervou z Bavorovic. Vládlo sice dosti nevlídné počasí, ale atraktivita utkání zjevně zvítězila, neboť se dostavilo početné publikum. Domácí nastoupili s tím nejlepším co lze, do základní sestavy se vrátil Turek, na pravé straně obrany nahradil Beránka Slezák.

Ani opatrný úvod první půle nemohl přítomné zklamat. Hrál se svižný, bojovný fotbal. Oba týmy, vědomi si síly soupeře, pozorně bránily. Betonování v pravém smyslu to však nebylo. První náznak šance si připravili hosté, finálka do pravého křídla však mířila do ofsajdu, a tak akci zastavil sudí. Poté se vpředu začal více prosazovat Borek. Nejprve dvakrát zakončoval Kučera, hezky si míč zpracoval ve velkém vápně, střela mu však pokaždé vyšla na slabší levou nohu. Když se koncovka nezdařila Kučerovi, vystřídal ho druhý hrotový útočník domácích Holzepl. Jeho šance nesly všechny známky přívlastku stoprocentní. Do první se dostal po hezké kombinaci středem hřiště, Ta Syho centr z pravé strany však netrefil, míč prošel napříč malým vápnem mimo. Druhou příležitost pak dostal při krátkém sólu z levé strany. Bohužel při zakončení pouze trefil včas vybíhajícího gólmana hostí, boreckého odchovance Sýkoru. Borek i přes neproměněné šance nabíral na síle, hosté znatelně znervózněli, což se projevilo větším počtem nepřesností v rozehrávce. Bohužel pro domácí ani takovýto průběh hry nevedl ke vstřelení úvodní branky, a tak po pětačtyřiceti minutách se šlo do šaten za stavu nula nula.

Druhá půle začala zvýšenou aktivitou hostí. Série přímých volných kopů a rohů však nepřipravila složitější situaci před domácím Pytlem. Poté se ke slovu opět začali tlačit domácí. Tempo hry však i vlivem horšícího se terénu již nedosahovalo parametrů první půle. Patrné to bylo zejména na počtu šancí, na jedné či druhé straně. V zásadě první výraznější si připravil po čtvrthodině až pravý obránce Slezák. Po hezké kombinaci s Kučerou se dostal do zakončení hluboko ve velkém vápně, i tentokráte se však předvedl gólman hostí a se střelou si poradil. Pak přišla černá dvouminutovka domácích v niž obdrželi hned dvě branky. První padla po brejku a hezkém zakončení šajtlí ze střední vzdálenosti. Situaci předcházela domácí ztráta míče ve středu pole a nedorozumění zadáků při odkopu. Druhá branka padla po dorážce po zahrání přímého volného kopu. První ránu sice Pytel ještě dokázal odvrátit, na dorážku však byl již krátký. Borek se i tak čtvrt hodinu před koncem utkání nepoložil. Korekce výsledku mohla přijít prakticky vzápětí. Do zakončení na hranici velkého vápna se protlačil dorostenec Mar. Šulista, střela levou se mu však příliš nepovedla. O fous výraznější šanci hned na to promarnil Kučera, po hezkém centru z pravé strany hlavičkoval těsně nad bránu hostí. Další snahy již tak výrazné šance nepřinesly, a tak konečný hvizd přisoudil všechny tři body hostím.

Borek utrpěl třetí porážku v podzimní části, paradoxně však předvedl herně jistější výkon než v řadě jiných vítězných mačů.

Bavorovice udělili domácímu kolektivu lekci z produktivity a jistě vykročily za postupovým snem, borečtí jim však byli více než důstojným soupeřem, za což jim patří respekt!