Koloděje n/Lužnicí - FK Borek 0:3 (0:2)

Vivaldýňu - 05.11.2012

Poslední podzimní zápas čekal borecké na horké půdě v Kolodějích nad Lužnicí. Tým, pohybující se ve středu tabulky je pověstný zejména svými domácími zápasy před vlastním, vždy velmi aktivním publikem. Borek navíc opět řešil problémy se sestavou. Oproti minulému zápasu chyběli hned čtyři hřáči základní sestavy ? Sýkora, Tha-sy, Kučera a Stejskal. Trenér Benýšek tak opět musel sáhnout do dorosteneckých rezerv, tentokráte pro záložníka Tyšera a obránce Vachtu. Ten nastoupil na exponovaném postu středního obránce. Do sestavy se na poslední chvíli vrátil marod Tengl.

I přes předzápasové obtíže Borek první půli začal jako by byl v té nejlepší herní pohodě. Hned po rozehrávce si připravil stoprocentní šanci, když Holzepl křižným centrem našel na pravé straně dorostence Tyšera. Ten si míč posunul do velkého vápna, avšak v koncovce trefil pouze domácího gólmana. O chvíli později přišla další akce, opět hlavní z aktéru Holzepl, tentokráte centroval zprava do velkého vápna, kde si míč našel navrátilec Tengl, jenž přesně zakončil střelou do protipohybu gólmana. Borek ještě dalších pár minut tlačil domácí na vlastní půli pak, však svoji aktivitu trochu zkrotil. Kolodějští preferují důrazný herní styl, založený na jednoduchých nákopech za soupeřovu obranu. Borečtí obránci si s většinou situací dokázali vcelku dobře poradit už v zárodku, a když se domácím podařilo protlačit až ke koncovce stál na svém místě gólman Pytel. Největší šanci si domácí připravili po dlouhém autovém vhazování a následném závaru na hranici penalty. Míč vystřelený z klubka hráčů však nakonec netrefil branku. Borek na druhé straně kontroval poněkud nápaditějšími kombinacemi, mnohdy na jeden dotek. I co do počtu šancí svého soupeře převyšoval. Řádil především Tengl, dvě šance neproměnil, jednou trefil z bezprostřední blízkosti domácího gólmana, podruhé se lobem jen těsně netrefil do opuštěné domácí svatyně. To však již mohl zvyšovat na tři nula, protože chvíle před tím vstřelil svoji druhou branku. Využil zaváhání domácích obránců, kteří si tak dlouho dávali ve velkém vápně přednost, až jim hostující hrotový útočník míč vzal a střelou na zadní tyč podruhé zavěsil. Do šaten se tak šlo za stavu nula dva pro hosty.

Druhá půle začala trochu opatrněji. Co do fotbalovosti přeci jen ubral na síle. K vidění bylo více osobních soubojů, než nějakých pohledných kombinací, či technických fines. Domácí bez ohledu na nepříznivý stav svůj herní projev nikterak neupravili a dále především silou zkoušeli prorazit defenzivu soupeře. K výraznějším šancím se však nepropracovávali. A tak trochu nad plán zaúřadoval na druhé straně hostující kapitán Kolár. Z pozice předstopera se doslova ?prokopal? středem domácí obrany až do hlouby velkého vápna, kde z bezprostřední blízkosti s přehledem překonal domácího gólmana. Až za stavu tři nula se domácí dostali ke dvěma šancím. Nejprve po centru z levé strany poslal hlavičkující domácí forvard míč jen těsně nad. Druhá šance přišla po zahrání rohového kopu. Pohotová koncovka poslala míč směřovaný na zadní tyč těsně mimo bránu. I Borek však nakonec mohl svůj náskok ještě zvýšit. A situace to byly vcelku zábavné. Již zmíněné těžkosti se sestavu donutily trenéra Benýška připravit se na lavici jako náhradník, k němu si ještě sedl marod Beránek. Oba se pár minut před koncem dostali na hřiště a oba hned po vstupu do hry mohli skórovat. Benýška do šance posunul Tengl, hezkou kombinaci zakončil přihrávkou na lépe postaveného spoluhráče. Střelu hrajícího trenéra do již opuštěné brány však stačil zblokovat vracející se domácí bek. Druhý z náhradníků Beránek pak měl možná ještě zjevnější gólovou příležitost. Po přihrávce od Benýška se domácí stoper srazil s vlastním gólmanem, aniž by změnil dráhu míče, který tak směřoval do prázdné brány. Za záchrannou brzdu tak musel zatahovat až druhý domácí bek. Toho úspěšně na hranici malého vápna atakoval právě borecký Beránek. Bohužel komicky v poloze v leže na hranici malého vápna před opuštěnou bránou se mu však nakonec nepodařilo ani na třikrát míč do hostující sítě dostat. Další šance se již nekonaly a Borek si po konečném hvizdu připsal jednoznačnou výhru tři nula.

Poslední zápas vždy trochu ovlivní dojem z uplynulého půl roku. Borek však tentokráte nemusí trpět falešným sebeuspokojením. Se ziskem dva a dvaceti bodů se i nadále drží v těsném závěsu za lídrem z Bavorovic. Napříč těžkostem se stále měnící se sestavou obstál především v defenzivní hře, kde se jako jediný z účastníků soutěže dostal pod jednu obdrženou branku na zápas.