FK Borek - Akra B 3:0 (1:0)

Borek doma nezaváhal

Vivaldinu - 30.09.2005

Volnou středu využily týmy okresních soutěží k předehrávce posledního podzimního kola. Pro Borek se tak na domácím hřišti stal soupeřem budějovický tým Akry B. Tým tvořený především zkušenými staršími hráči je jen sporadicky doplňován hráči z ?áčka?.

Přesto, že Borek v poslední době zápasí především s nedostatek hráčů, byla sestava poměrně osvědčená. Na levé záloze tentokrát místo chybějícího Vlčka nastoupil Trnka, na hrot útoku se po dovolené zařadil v posledních zápase velmi agilní Vacek. Na lavičku se tentokrát k již osvědčeným Havlíček ? Novák sedl Sládek.

Soupeř v první půli předváděl poměrně líbivou kopanou, krátké přihrávky po zemi, roztahování hry do křídel, využívání krajních obránců v ofenzívě. V čem hráči Akry rozhodně nemohli Borku konkurovat byla rychlost, důraz v osobních soubojích a především fyzická kondice. Všechny tyto aspekty se projevili již při první vstřelené brance. Poměrně profesorsky rozehrávaný kop od branky, směřující na krajního obránce Akry vystihl dotírající Slezák, vypíchnutý míč si posunul a nacentroval na L.Radoucha. Po vzniklém závaru jeden z hostujících obránců fauloval boreckého hráče v nebezpečné vzdálenosti své branky. K trestnému kopu se postavil Štekbauer a vydařenou technickou střelou poslal míč přes zeď pod břevno. Borek sice neměl herní převahu a asi ani v držení míče nepředčil soupeře, ale důrazem a jednoduchostí hře vévodil. Hráči Akry i nadále provozovali líbivý fotbal na jeden dotek, ale žádnou ze svých slibně se vyvíjejících kombinací nedokončili vhodnou finální přihrávkou. Borecká defenzíva zejména na úrovni velkého vápna fungovala poměrně spolehlivě. V útoku pak Borek hrozil brejky. Dlouhé nákopy hledaly především Vacka, který měl dvě velice dobré příležitosti zakončit, ale při jedné nešťastně volil střelu pravačkou, přesto, že míč šel zprava přímo na levou nohu. Při druhé akci předvedl důrazný běžecký souboj se stoperem hostí, předkopnutý míč již však nestihnul doběhnout, akce tak skončila u gólmana hostí. Ten se však stal hlavním aktérem zřejmě klíčové situace celého zápasu. Nejprve přišel obvyklý nákop boreckých obránců do útoku, míč dobíhal aktivní Kovář, gólman Akry letící, poměrně nekomplikovaný míč vyrazil k rohovému praporku a dále se ho snažil ještě doběhnout a chytit. I s chyceným míček však nestačil zabrzdit a přeběhnul hranici pokutového území. Rozhodčí po krátkém váhání odpískal nedovolené hraní rukou a gólmanu hostí udělil červenou kartu! Do branky se tak musel postavit jeden z hráčů v poli. Posledních pár minut první půle se odehrálo v poměrně nervózním duchu.

Druhá půle začala ze strany hostí poněkud odevzdaně. Devět mužů v poli a jeden nególma v bráně bylo zřejmě dost i na zkušené hráče Akry. Borek si tak mohl dovolit hrát ležérněji. To se však občas prověřovalo v nedůrazném pokrývaní hráčů a kažení lehkých nahrávek po zemi. Přesto, po deseti minutách druhé půle bylo zcela rozhodnuto. Nejprve poměrně hezkou kombinací středem hřiště vyslal jeden z boreckých záložníků do gólové situace dnešního oslavence Václava Radoucha, který si míč předkopnul a ?propálil? rukavice hostujícího gólmana. Nepříliš povedená střela po zemi totiž alternujícímu gólmanovi proklouzla pod rukama a pomalu zapadla za brankovou čáru. O chvíli později přidal třetí gól Kovář. Opět poněkud lehkovážná hra hostů v obraném pásmu přenesla míč až ke gólmanu Akry, ten jím při odkopnutí trefil dotírajícího špílmachra domácích. Odražený míč pak doskákal do opuštěné branky. V té chvíli bylo hotovo, přesto, že konec měl přijít až za dalších třicet minut, nebylo o co hrát. A na průběhu se to trochu projevilo. Hosté už nedokázali aktivně měnit posty, navíc v deseti lidech nešlo přečíslovat, Borek oproti tomu nasadil tréninkové tempo. Bezstarostný fotbal, avšak bez příležitostí plynul prakticky až do konce. V osmdesáté minutě přišla pro již tak zdecimované hosty další pohroma. Dnes nekompromisní rozhodčí jim za mluvení vyloučil ještě jednoho hráče. Dvojnásobnou převahu však již Borek nevyužil. Připravil si sice několik hezkých přečíslení, avšak buď to chyběla nepřesná finálka, anebo zakončení. Tak jako při akci Kováře s Vackem. Kovář si naběhl pro házený aut a krásnou přihrávkou vybídl Vacka ke skórování. Ten však osamocený na úrovni penalty opět trochu nepochopitelně místo střely levou nohou zvolil nahrávku do postavení mimo hru stojícímu Trnkovi.

Drama se dnes na Borku neodehrálo. Body zůstaly zaslouženě doma.