Pištín - FK Borek 0:4 (0:3)

Tři body z Pištína se vezou na Borek

Vivaldýňu - 14.04.2013

První jarní kolo bylo odloženo a tak úvodní zápas si hráči FK Borku odbyli na soupeřově půdě v Pištíně. Sem prozatímně trenér hostí Benýšek žádné nové posily nepřivezl. Naopak se musel obejít o jednu z podzimních opor Kučeru, který se rozhodl své fotbalové štěstí hledat v Jankově. Borek i tak přijel v prakticky kompletní sestavě. Síla kádru byla patrná už jen při pohledu na lavičku, kam musel tentokráte usednout trojlístek Ta Sy, Kastl, Novák.

Úvod první půle začal drobnou minelou hostujícího stopera Turka, který se hned po rozehrávce trochu nečekaně pustil do kombinace na jeden dotek s domácími hráči. Ti však této výzvy nevyužili a o míč hned v zárodku šance přišli. Po té se začala odvíjet spíše vyrovnaná bojovná hra uprostřed hřiště. Domácí museli v průběhu celé první půle čelit nejen soupeři, ale i povětrnostním a terénním vlivům. Hráli totiž do kopce a navíc proti silnému větru. Po několika minutách hry se navíc přidal i vydatný déšť, který kvalitě už tak dosti podmáčeného terénu zrovna nepomohl. Hosté se s postupem času začali stále více prosazovat důrazem v osobních soubojích. Což jim výrazně pomohlo přesunout těžiště hry spíše na půli domácích. A přišly první šance. Tak jako na podzim se v boreckých řadách o svůj příspěvek přihlásili Tengl a Holzepl. První pokusy však skončily nepřesnými střelami mimo domácí branku. Na první trefu se však dlouho nečekalo. Právě hostující Tengl se ve skrumáži na hranici velkého vápna dostal šikovně k míči a střelou skrytou za klubkem hráčů šikovně překonal překvapeného gólmana domácích. Další dvě trefy pak doplnil ?parťák? Holzepl. Nejprve hezkou kombinaci po levé straně zakončil přesnou technickou střelou z hranice vápna. Ve druhém případě zakončil minibrejk placírou k tyči. V obou případech mu samozřejmě asistoval Tengl. Borečtí do poločasu mohli přidat i další trefy, ale při zakončení vždy chyběla přesnost. Domácí na to však směrem dopředu byli mnohem hůře. Za celý první poločas si kromě několika rohů nevytvořili prakticky nic. Do šaten se tak šlo za stavu nula tři.

Hlavní změnou v úvodních minutách druhé půle byl stav počasí. Ke štěstí hostí se totiž utišil vítr, což jim zejména při snaze o jednoduchou defenzivní hru výrazně pomohlo. Borek situaci, kdy po poločase na půdě Pištína výrazně vede, již jednou vyzkoušel. V předchozím duelu dokonce vedl po prvních pětačtyřiceti minutách o branky čtyři. Nicméně druhou půli se nebyl schopen vymanit z výrazného sevření hostí a horko těžko ubránil vítězství s výsledkem dva čtyři. Tentokráte poučen začal druhou půli aktivně a velmi to pomohlo. Domácí se ani po poločase nedostávali do žádných výraznějších ofenzivních výpadů. Šance si prakticky až do konce zápasu připisovali hlavně borečtí. K navýšení skóre to však nevedlo. Borek si tak víceméně v poklidu kráčel ke třem bodům. Drobnou, leč ne zrovna dramatickou zápletkou se nakonec stala situace deset minut před koncem. Hostující Sýkora zatáhl míč po pravém křídle a nacentroval před bránu. V obranné snaze se jednomu z domácích podařilo zahrát rukou. Nařízená penalta s ohledem na stav byla přijata bez větších protestů. Pikantní na celé věci se tak stal až fakt, že k zahrání pokutového kopu se přihlásil hostující gólman Pytel. S penaltou si poradil, míč poslal do středu branky a zvýšil na končených čtyři nula. Borek se ještě v poslední minutě pokusil atakovat pětibrankové skóre. Holzepl zatáhl míč po levé straně a z brankové čáry centrem hledal nabíhajícího Nováka. Ten však z hranice malého vápna, zcela sám místo do prázdné brány poslal míč vysoko nad.

Borek svůj úvodní zápas zvládl. S ohledem na výsledek by se dokonce dalo říci bravurně. Příští týden uvítá na svém hřišti soupeře z Vrábče. Doufejme, že se jim podaří výkon z venku zopakovat!