FK Borek - Vrábče 4:1 (2:0)

Muži opět nezaváhali a připsali si tři body

Vivaldýňu - 22.04.2013

První domácí zápas jara odehráli hráči FK Borku proti Vrábči. Aktuálně poslední tým soutěže sice papírově neměl činit aktuálnímu týmu boreckých větších problémy, nic méně body se počítají až po utkání, a tak trenér Benýšek nabádal své svěřence především k nepodcenění. Borečtí se opět sešli v kompletní sestavě.

Úvod první půle byl spíše opatrný, na borecké straně až nečekaně. Je pravdou, že snahu o kombinační hru ať už na jedné či druhé straně komplikoval mokrý terén. Hosté si z faktu, že hrají na půdě druhého týmu soutěže, nedělali velké starosti. Hráli sice se zataženou obranou, ale každou příležitost k zaútočení důrazně využívali. První branka přišla poměrně brzy. Po hezkém zatažení míče z pravé strany se do koncovky z hranice penalty dostal Tengl, míčem však trefil pouze tyč, rozvlnit síť soupeřovy branky se tak podařilo až dorážejícímu Stejskalovi. Rozhodčí nejprve branku uznal, pak se však šel ještě jednou poradit s pomezním asistentema branku odvolal. Co ho k tomu vedlo je záhadou, neboť pomezní ofsajd nesignalizoval. První uznanou branku tak přinesla až dvacátá minuta. Na starost si ji vzal pravý domácí záložník Slezák. Akci si založil a nakonec i sám zakončil. Do hezké kombinace pozemi se zapojil Kolouch a po té centrující levý záložník Stejskal, který našel na zadní tyči nabíhajícího Slezáka. Borecký veterán hezkou střelou z voleje pak otevřel skóre. Domácí se postupem času stále více dostávali do nebezpečných zakončení, ale další branku se jim přidat nedařilo. V gólových příležitostech se postupně prezentovali Holzepl, Tengl i Kolouch, ale buď chyběla přesnost, nebo větší klid. Druhá branka před koncem první půle však přeci jen přišla. Paradoxně po rohovém kopu hostí se domácí osvobodili a do samostatného brejku z křídla se dostal právě mladík Kolouch. Místo koncovky, těsně před brankářem hostí vyzval k zakončení do prázdné brány Tengla. Do šaten se tak šlo za stavu dva nula.

Druhou půli začali domácí ve velké pohodě. Hosté jako by rezignovali na útočné snahy a hráli hodně zataženě. I mírný tlak boreckých stačil k přípravě dalších brankových příležitosti, přesto se skóre dlouho neměnilo. Až paradoxně udeřilo na druhé straně. Borecký kapitán při snaze o konstruktivní rozehrávku ?namazal? osamocenému hostujícímu útočníkovi a ten z mini brejku snížil na dva jedna. Zbytečná domácích sejmula z hráčů Vrábče ostych a ti začali opět zlobit. Borečtí navíc trochu zbytečně znejistěli, i to pomohlo dostat soupeře zpět do sedla. Naštěstí pro domácí tato herní sekvence netrvala dlouho, ukončila ji třetí branka, v síti hostí, kterou si připsal opět Tengl, a opět střelou do prázdné brány. Dvoubrankový náskok domácí uklidnil. Ne dlouho po té pak přišla povedená střela Holzepla ze střední vzdálenosti. Míč před gólmanem trochu zaplaval, navíc po mokrém terénu sklouznul a tak nebylo divu, že je hostujícímu gólmanovi propadl mezi nohama do sítě. Dvacet minut před koncem utkání tak bylo prakticky rozhodnuto. Další branka do konce utkání již nepadla ani na jedné straně a tak zápas skončil jednoznačnou výhrou domácích čtyři jedna.

Borek výsledkově zvládl i druhé letošní utkání. Herně to tak povedené nebylo. Příští zápas aktuální formu prověří mnohem důkladněji, vyzyvatelem bude tým z Vltavy.