FK Borek - Žabovřesky 8:1 (5:0)

Borecká kanonáda rozprášila Žabovřesky

Vivaldýňu - 05.05.2013

Dohrávku odloženého prvního jarního kola si hráči FK Borek naplánovali na prvomájovou sváteční středu. Na domácím hřišti přivítali hráče z Žabovřesk. Domácí se dostavili opět prakticky kompletní. Chyběl pouze mladík Ta-sy, na druhou stranu kádr byl rozšířen o jedinou zimní posilu Jana Kneifla. Trenér Benýšek se tak rozhodl vsadit na zkušenost a do středu zálohy ke zkušenému Sýkorovi postavil právě Kneifla. Na hrot útoku se postavilo střelecké duo Tengl-Holzepl.

Úvod první půle začal celkem poklidně. Oba týmy se spíše oťukávaly a soustředily na zabezpečenou obranu. Žádná šance, zato mnoho nepřesností ve středu hřiště nenasvědčovalo tomu, že se bude jednat o výsledkově nejvýraznější zápis boreckých za posledních pět sezón. Zlom nastal po dobrých dvaceti minutách hry, kdy si svoji slabou i silnou chvilku vybral borecký mladík Kolouch. Na pravé straně obrany nejprve při snaze o odebrání míče soupeři použil hodně nevybíravý zákrok, za který si vysloužil žlutou kartu a výraznou kritiku hostí. V zápětí však předvedl mnohem fotbalovější moment, kdy odvážným zatažením po pravém křídly centrem z hranice velkého vápna našel dobře si nabíhajícího Tengla, který míč z bezprostřední blízkosti hlavičkou poslal za záda hostujícího gólmana. Že se jednalo o spouštěcí mechanismus nadcházející nemilosrdné kanonády nikdo netušil. Uplynulo jen několik desítek sekund a z podobné pozice, ve které se ocitl Kolouch, tentokráte centroval Holzepl, opět na nabíhajícího Tengla. Do dráhy míče však stačil zasáhnout hostující obránce, bohužel poněkud nešťastně, míč po jeho teči skončil opět v sítí bezmocného gólmana Žabovřesk. Hostující tým se začal poněkud klížit a kupil chybu na chybu, čehož domácí s chutí začali využívat. V rozmezí deseti minut nasázeli hostům další tři branky. Aby se to nepletlo, obsadili do hlavní role pouze jednoho střelce Tengla, který tak do poločasu nejen že zkompletoval hattrick, ale přidal ještě jednu trefu navíc. Pětibranková kanonáda určila jasný ráz další hry, do šaten se tak šlo bez výraznějších emocí. Druhou půli začali hosté bezstarostně. Herní uvolněnost jim pomohla poměrně záhy vypracovat si brankovou příležitost a hned ji také využít. Borečtí se dobrých patnáct minut hledali. Přeci jen stav pět jedna nebyl zrovna standardním. Nakonec však i jim se podařilo ?nahodit řemen? a opět začali tlačit na zadáky soupeře. Tím prvním, kdo tyto snahy korunoval dalším střeleckým zápisem, nebyl nikdo jiný než tentokráte velmi produktivní Tengl. Po hezké kombinaci přes půl hřiště se dostal k samostatnému brejku, ve kterém ?mazácky? obešel gólmana a do proti pohybu marně se vracejícího obránce hostí poslal míč do sítě. Hosty šestá branka zlomila. Borek opět přidal a to nejen na výkonu, ale především co do dalších tref. Svůj příspěvek tentokráte představil druhý z dvojice útočníků – ostrostřelec Holzepl. Dvěma individuálními akcemi zakončenými tvrdou, přesnou střelou upravil na konečných osm jedna. Nebylo divu, že po konečném hvizdu zněl z tribuny uznalý potlesk. Borek aktuálně ukazuje ohromnou střeleckou potenci. V posledních čtyřech zápasech nastřílel svým soupeřům úctyhodných devatenáct branek. Čím víc nalákat diváky k návštěvě dalšího utkání? Těžko říci, další zápas se hraje už v neděli proti Lipí a opět doma!