FK Borek - Chrášťany 2:2 (2:1)

Vivalnýňu - 20.05.2013

Po stoprocentním bodovém příspěvku na horké půdě v Mokrém čekal hráče Borku domácí duel s Chrášťany, kde měli aktuální formu potvrdit. I přes marodku několika hráčů se trenér Benýšek mohl spolehnout na poměrně kompaktní kádr. Vždyť na lavici tentokráte usedli hned čtyři hráči včetně veterána Slezáka, kterého díky velmi dobrému výkonu v minulém zápase vytlačil ze základní sestavy dorostenec Krupka.

Úvod zápasu začal poněkud bez ladu a skladu. I přes excelentně připravený ?pažit? se ani jednomu z týmu nedařilo zdatněji kombinovat. A tak bylo k vidění spíše důrazné pojetí hry s řadou osobních soubojů. Po dobré čtvrt hodině se však začal probouzet pověstný ofenzivní apetit domácích. První série závarů před hostující brankou sice ještě gólem neskončila, předznamenala však další dění. Po jedné z nenápadných akcí se domácí dostali k zahrání přímého volného kopu z křídelního prostoru. Nijak nebezpečnou situaci umě rozehrál domácí Tengl. Přímo střelou na přední tyč při pohotovém clonění spoluhráčů nakonec dokázal dostat do sítě k údivu všech včetně hostujícího gólmana. Domácí vedli jedna nula. Borek úspěšným zásahem dostal větší klid do kombinace a začal soupeře výrazněji přehrávat. Akce střídala akci, šance šanci. Do jedné ze super příležitostí se dostal opět Tengl, kterého přesným pasem z křídelního prostoru vyzval k zakončení Holzepl. Domácí šutér však sám na malém vápně nad hostujícím gólmanem tentokráte nevyzrál. Borecké to však dlouho nemrzelo. Hned v zápětí přišel opět centr z pravé strany a hlavička Holzepla na zadní tyči. Domácí zvýšili na uklidňujících dva nula a zdálo se, že cesta za třemi body nemůže být ničím zastaven. Bohužel ztráta koncentrace deset minut před půlí defakto rozhodla o opaku. Nejprve se gólově prosadili i hosté. Z nevýrazné akce, spíše nákopu za obranu se sám před domácím Pytlem objevil jeden z hostujících útočníku a šanci stoprocentní využil. Snížil na dva jedna. O chvíli později se navíc borecká situace zkomplikovala ještě výrazněji. Za druhou žlutou následoval červený stop pro domácího středopolaře Sýkoru. Borečtí si tak z pohodového utkání vyrobili poměrně výrazné drama. Do šaten se šlo za stavu dva jedna na branky a deset jedenáct na hráče v poli.

Přestávka domácím pomohla se s novou situací sžít. Handicap jednoho hráče na průběhu zápasu neměl prakticky výraznějšího vlivu. Hosté sice měli více času na rozehrávku, ale žádnou šanci si nebyli schopni vytvořit. Až smolný moment přihrál hostům možnost srovnat skóre. Při souboji o míč zahrál domácí Turek nešťastně rukou, za což následovala penalta. Domácí Pytel sice směr střely vystihl, na ránu však byl i tak krátký. Hosté srovnali na dva dva. Možný zisk bodu na půdě soupeře možná chráštanské poněkud uspokojil nebo dokonce znervózněl, neboť až do konce zápasu se již jen bránili stupňujícímu se tlaku desítky boreckých hráčů. A ti nakonec svoji ofenzivní snahu mohli korunovat brankou na tři dva. Po jednom z centrovaných míčů do hlouby pokutového území se k zakončení dral Tengl. Hostující gólman ho však trochu zbrkle srazil a i pro borecké se otevřela možnost střely pokutového kopu. Nejlepší střelec domácích Holzepl však tentokráte svoji roli nezvládl. Míč nedobře umístěný dokázal hostující gólman chytit. Konečný hvizd tak nakonec přisoudil po jednom bodu každému z týmů.

Borek doma zaváhal. Chvilka nekoncentrovanosti se tentokráte velice vymstila. Na druhou stranu zaváhal i lídr soutěže z Bavorovic. Takže se vlastně nic nestalo. I nadále platí, že o vítězi rozhodnou poslední čtyři zápasy. Držme palce už příští týden u ?el-classica? v Úsilném.