Úsilné - FK Borek 2:2 (0:2)

Derby skončilo dělbou bodů

Vivaldýňu - 27.05.2013

V dalším utkání čekal na hráče Borku tradiční rival z Úsilného. Trenér Benýšek nemohl počítat s vykartovaným Sýkorou a zraněným Stejskalem. Na druhou stranu díky odloženému zápasu dorostenců mohl využít širokou škálu mladíků. Do základu se tak opět dostal Krupka. Na lavici zůstali Litvan, Novák a Kolouch, který se stále ještě zotavuje ze zranění kolene.

Úvod první půle patřil boreckým tak jak se na lídra tabulky patří. Sice se neprezentoval žádnou ofenzivní smrští, ale i tak dle všech předpokladů dirigoval tempo hry. Navíc se poměrně záhy prosadil i gólově. Po jedné z hezkých individuálních akcí zatáhli hráči borku míč středem hřiště do velkého vápna, kde následovala přihrávka proti noze volně stojícímu Krupkovi. Borecký mladík svoji aktuální herní pohodu prokázal bez zaváhání. Chytře placirou poslal míč přesně k tyči, za záda bezmocného gólmana domácích. Obraz hry se ani po vstřelené brance nikterak nezměnil, nic méně pravdou je, že těžištěm soubojů se stal spíše střed hřiště. Další zápletku tak přinesla až poněkud kontraverzní situace, po které nařídil sudí pokutový kop opět proti domácím. Všemu předcházela slovní potyčka mezi brankařem domácích a sudím. Frustraci si pak domácí gólman vylili trochu zbytečně na boreckém hráči při dohrání hlavičkového souboje, kdy jej kopl do oblasti břicha. Penaltu tentokráte s přehledem proměnil Tengl. Dvoubrankový náskok se měl stát základem k poklidné kontrole hry. Borek se však z minulotýdenního ?fiaska? dostatečně nepoučil a tak i tentokráte začal dosti nepochopitelně měnit styl hry směrem k horšímu. Místo snahy o konstruktivní hru, kterou se mu dařilo soupeře přehrávat, začal více vsázet na osobní souboje a nákopy na domácí beky. Zápas tak ztratil poslední zbytky fotbalové atraktivity, domácí stále častěji navštěvovali prostor před pokutovým územím hostů a publikum se začalo dostávat do varu. Napříč všemu však další branka ani na jedné straně nepřibyla. Do šaten se tak šlo za dvoubrankového náskoku boreckých.

Druhá půle začala ze strany Borku o poznání vydařeněji, než poslední minuty půle úvodní. Nic méně, třetí branka ne a ne přijít. Nutno dodat, že si k ni hosté nevytvořili žádnou stoprocentní šanci, hrozili spíše střeleckými pokusy ze střední vzdálenosti. A tak šok přišel na druhé straně. Po nedůrazném souboji na levé straně obrany se domácí dostali do křídelního prostoru. Odtud sice následoval nemastný-neslaný centr, ale na v tu chvíli ne zcela koncentrovanou obranu hostí to zjevně stačilo. Střela z hranice velkého vápna pak podtrhla okamžitou mizérii favorita. Míč propadl pod rukama boreckému Pytlovi do sítě. Domácí snížili na jedna dva a Borek věděl, že dnes se ještě o body bude muset rvát. A to o jakékoliv. Hned po několika minutách totiž nával nadšeného výkonu domácích přinesl další gólový moment. Domácí zahráli rohový kop a hned tři hráči se důrazně na zadní tyči tlačili do hlavičkového zakončení – nebylo divu, že míč opět zapadl za bezmocného Pytla. Co naplat borecká defenzíva v té chvíli hořela jako papír. Naštěstí pro hosty, domácí po vyrovnávající brance upustili od tolik nadšeného výkonu a opět se zatáhli do defenzívy. Borek si přijel pro tři body a tak bylo na něm, aby vytáhl další trumf. Celistvost hry však tentokráte nebyla dostatečná. Borečtí se až do konce zápasu sice tlačili do útoku, dokonce si i vytvořili šance, ale bylo zjevné, že ani tentokráte nápravu ztraceného dvoubrankového vedení nezachrání. Navíc domácí ke konci zápasu opět začali vystrkovat růžky, zejména formou krátký svižných brejků do otevřené obrany. Branku sice již nedali, ale starostí hostům natropili dosti. Jednu z akcí musel v poslední chvíli pouze za cenu faulu zastavovat až stoper Turek, naštěstí rozhodčí byl benevolentní a udělil mu pouze žlutou kartu. Když se pak ve svých stoprocentních šancích neprosadili ani osvědčení borečtí šuteři Tengl – hezky si pohrál s celou obranou soupeře, střelu z hranice velkého vápna mu však vytěsnil domácí gólman – a pak Holzepl – jehož střela z hranice velkého vápna skončila pouze na zádech obětavě vracejícího se beka – přišel konečný hvizd sudího a dělba bodů.

Borek i na podruhé neustál dvoubrankové vedení a slibně se vyvíjející utkání. Zkušenosti byť trpké však zřejmě mladý tým musí nabrat, neboť jen tudy vede cesta výše. Letos by při vší úctě bylo vítězství v soutěži spíše dílem neschopnosti soupeřů než umu a schopnosti boreckých. Do konce sezóny však chybí ještě tři zápasy a tak mají hráči stále prostor ukázat se všem navzdory. Tak ať se daří!