FK Borek - Kamenný Újezd B 2:2 (1:1)

Borek ztratil doma body

Vivaldinu - 03.10.2005

Anglický týden, zakončili fotbalisté Borku domácím zápasem s hráči Kamenného Újezdu B. Tým z konce tabulky neměl být nějak závažným soupeřem boreckých, přesto, že ti i pro tentokrát horko těžko dávali základní sestavu dohromady. Do středu zálohy se po uzdravení vrátil Šestauber, chyběl však Hinterholz, za kterého se na pravou obranu stáhnul Slezák, na pravou zálohu pak nastoupil V.Radouch.

Vstup do zápasu se borecký podařil jako už dlouho ne. Dobré dvě minuty po rozehrání nepůjčili hostům míč, pak přišel z kopačky Slezáka centr do vápna, nabíhající L.Radouch byl při snaze hlavičkovat mírně postrčen a k údivu všech rozhodčí nařídil pokutový kop. K penaltě se postavil Turek a tvrdou střelou do prostřed branky otevřel skóre. I poté Borek jednoznačně kontroloval hru, krátkými přihrávkami po zemi soustředil veškeré dění před branku soupeře. Co však chybělo, byla kvalitní finální přihrávka nebo odvaha vystřelit. A tak tato herní převaha vyznívala na prázdno. Soupeř oproti tomu hrál co bylo v jeho možnostech, tvořen především staršími, zkušenými hráči věděl, že není možné s boreckými mladíky soutěžit v rychlosti či důrazu, takže v deseti bránil a čekal na svou příležitost. Během první půle se k ohrožení borecké branky dostal pouze dvakrát. Obě příležitosti však vznikly značným přičiněním domácích hráčů. Nejprve při nedorozumění obránců zahrál míč reflexivně rukou mimo pokutové území domácí gólman Kubíček. Z následného trestného kopu však nevzniklo žádné nebezpečí. O to hůř však dopadla akce druhá. Po ledabylé rozehrávce boreckých ve středu hřiště přešel soupeř do protiútoku a přesto, že hrotový hráč hostí byl zjevně nejstarším na hřišti, lehce si obhodil obránce domácích a samostatný brejk s přehledem zakončil. Jak povedený byl pro borecké úvod první půle tak nepovedený byl její konec.

Druhá půle probíhala naprosto identicky jato první. Hosté vědomi si svých možností se zcela stáhli na svou půli, domácí prahnoucí po vstřelení vedoucí branky se pro změnu vrhli do útoku. Hra se opět odehrávala před pokutovým územím Kamenného Újezdu. Navíc o poznání pečlivější osobní obrana dvou hrotových hráčů zcela paralyzovala jakékoliv ofenzivní snahy hostujícího týmu. Dnes však borečtí hráči neměli svůj den. Přesto, že hosté snad ani nenapadali boreckou rozehrávku a záložní řada tak na své půli nebývala pod tlakem dopustila se v šedesáté minutě další fatální chyby. Při rozehrávce namířila jedna z přihrávek přímo na nohu jen tak stínujícího hostujícího útočníka. Ten si míč potáhnul k vápnu, na jehož hranici byl faulován. K trestnému kopu se pak postavil ten samý hráč, který zařídil první gól hostí. Tentokrát svou zkušenost předvedl v podobě kopací techniky. Krásnou střelou do ?šibenice? opravil skóre na dva jedna pro Kamenný Újezd. V ten moment vsadil Borek všechno na hru dopředu. Jenže individuální forma ani jednoho z hráčů domácích dnes opravdu nebyla na maximu. Nucené akce končily nepřesně, když už přišel povedený centr nebo střela byl míč odklizen na roh. Asi deset minut před koncem svitla Borku naděje alespoň na vyrovnání. Pár metrů od hranice velkého vápna byl faulován útočící Slezák. Míč si postavil Štegbauer a jak je v poslední době zvykem krásnou umístěnou střelou jej přes zeď poslal přímo pod břevno. Neuvěřitelný zákrok však předvedl gólman hostí a míč stačil vytěsnit na tyč. S dalšími minutami už příležitosti nepřicházeli, přesto, že snaha Borku byla veliká, výsledkem byla křeč. Když už se první porážka sezóny pro domácí rýsovala ve zcela jasných barvách přišla spása. Snad chtěla štěstěna hráči domácích Štegbauerovi vrátit to co mu chvíli před tím při trestném kopu vzala. Domácí středopolař si míč navedl na velké vápno a ne zcela podařenou střelou jej poslal na branku hostí. Gólman se po míči vrhl, avšak poněkud lapidárně, protože k překvapení všech si jej dosti neobratně hodil sám do branky. Bylo vyrovnáno! Borek se ještě pokusil z omráčenosti hostí něco vytěžit, ale dvě minuty před konce už bylo příliš pozdě.

Borek zažil v pořadí druhou bodovou ztrátu sezóny. Tentokrát na domácím hřišti a s velmi slabým soupeřem. Hráči opravdu neměli svůj den a individuálně se hledali. Ztráta to však není tragická a tak vezmou-li si z toho dostatečné ponaučení a motivaci do dalších zápasů mohla by být nakonec i přínosem.