FK Borek - Dubné 5:2 (3:1)

Naděje na postup stále žije

Vivaldýňu - 05.06.2013

K dalšímu domácímu utkání nastoupili hráči Borku proti soupeři z Dubného. Oproti minulému zápasu a zejména s ohledem na jeho průběh, připravil trenér Benýšek několik změn v sestavě. Do základu se vrátili uzdravený Kolouch se Stejskalem, na stopera nastoupil místo Turka mladík Litvan. Na lavici se po dlouhé odmlce posadil i navrátilec Janíček.

To, že má Borek obecně silnější první půle se ukázala prakticky záhy. Domácím stačilo pouhých patnáct minut, aby upravili skóre úvodu zápasu na výrazných tři nula. První branku si vzalo za své duo mladíků Krupka-Holzepl. První jmenovaný celou akci rozehrál, svého parťáka v útoku pak vyslal do brejku. Následovala mazácká klička gólmanovi i vrátivšímu se obránci a střela do prázdné brány. Chvíli na to přišla svižná akce z levé strany, hezký centr do prostoru před brankou, a hlavičkové sklepnutí Holzepla na šutera Tengla. Domácí ostrostřelec si pohrál s bránícím duem i gólmanem a poslal míč s přehledem k tyči. Třetí branka rezultovala z v té chvíli velmi nadšeného výkonu a zejména tlaku, který si domácí neustále před brankou Dubného vytvářeli. Míč po skrumáži před bránou odražený na velké vápna vrátil do sítě za záda bezmocného gólmana hostí hlídkující Kneifl. Stav tři nula sice vypadal jednoznačně, ale Borek si v minulých utkáních nedokázal v takové situaci vítězství pohlídat a tak se vznášel otazník nad všemi přítomnými, zda tříbrankový náskok bude tentokráte dostatečný. Nutno říci, že Borek ze své aktivní hry neubral nic až do konce úvodní pět a čtyřicetiminutovky. Do výrazných šancí se dostali kromě již jmenovaných střelců i agilní Kolouch, jehož pohotovou střelu z ostrého úhlu vytěsnil na roh s vypětím všech sil hostující gólman. Svůj gólový účet mohl rozšířit i dorostenec Krupka, střelu mu však v poslední chvíli dokázalo zablokovat duo hostujících obránců. Dubné si v průběhu první půle vytvořilo pouze jednu dobrou šanci. Po zahrání přímého volného kopu se domácí Pytel mohl jen bezmocně dívat na míč letící do branky, v cestě naštěstí stálo břevno, které střelu poslalo zpět do skrumáže před bránou, kde si s defenzivní prací poradila domácí obrana. V poslední minutě první půle však přeci jen domácí povolili. Z nenápadné akce zavánějící ofsajdem se hosté dostali k centru z hranice brankové čáry. Míč vrácený před bránu z bezprostřední blízkosti hlavičkoval do sítě hostující útočník. Brance nezabránil ani obětavý zákrok Litvana. Do šaten tak šli domácí s dvoubrankovým náskokem.

Druhá půle se začala odvíjet pro domácí poměrně dobře. Aktivita v poli a tlak na hostující obranu pomáhal držet těžiště hry na půli Dubného. Ne že by čtvrtá branka v síti byla zcela nutná, ale asi by klidu na kopačkách domácích přidala. Ve vyložené šanci se objevil Slezák, kterého krásnou kolmicí vyslal na branku Kolár. Domácí záložník chtěl akci vyšperkovat příhrou na nabíhajícího Tengla, který by střílel do prázdné branky, vrátivší se obránce však v poslední chvíli stačil zakročit. I přes jednoznačný průběh hry tak akce na druhé straně přinesla šok v podobě snížení na tři dva. Nedorozumění v zadních řadách Borku při zahrání ofsajdové pasti pomohl dostat útočníka hostí do krátkého brejku. Střela, která v koncovce následovala, byla bezprecedentní. Rána nártem vymetla šibenici levého rohu branky. Borek dvacet minut před konce hájil už jen jednobrankový náskok a začal se strachovat o výsledek. Nervozitu z koncovky však nakonec nepřipustil. Gólová vlna přišla se střídáním. V záloze nastoupivší Štetbauer byl zdá se šťastným typem domácího trenéra Benýška. Domácí matador byl u obou akcí, končících brankou. V prvním případě poslal do brejku Slezáka, který před velkým vápna do zakončení posunul Holzepla. Následovala umístěná střela na zadní tyč a uklidňující čtvrtý zásah. V posledních minutách zápasu pak Štegbauer zahrál rohový kop, odražený míč na hranici velkého vápna mu zpět vrátil Slezák. Opakovaný centr si pak na hranici malého vápna těsně před gólmanem hostí našel hlavičkující Tengl a uzavřel divoké skóre na pět dva.

Borku se i přes výpadek formy v posledních zápasech podařilo udržet lídra tabulky v mírném bodovém ohrožení. Do příštího zápasu, který již může rozhodnout o celkovém vítězi, sice nebude nastupovat jako favorit, nicméně ani soupeř z Bavorovic si výkon ?na volnoběh? nebude moci dovolit. Tak doufejme, že se týmům v přímém souboji podaří předvést výkon hodný obdivu!