Bavorovice B - FK Borek 2:0 (1:0)

Bavorovice postupují do OP

Vivaldýňu - 10.06.2013

Borečtí před utkáním řešili drobné problémy se sestavou. Do utkání jara nebylo možné počítat s gólmanem Pytlem, kterého musel nahradit dorostenec Helmich. Otazník visel rovněž nad kapitánem Kolárem a levým záložníkem Stejskalem u obou se ozvaly zdravotní potíže. Nakonec však trenér Benýšek oba do sestavy zapojit mohl, navíc se přidal i Sýkora, který předchozí kola stál pro karetní tresty.

Úvod půle a prakticky celých prvních pětačtyřicet minut se neslo v nezvyklém duchu. Byli to hosté, kdo se snažil diktovat tempo hry. Domácí se uchýlili k opatrné taktické hře na čas. Hlavní hrozbu směrem dopředu koncentrovali do dlouhých nákopů za obranu a zejména pak do zahrávání standardních situací. Ty nakonec i rozhodly. Při ojedinělém útoku si o faul na hranici velkého vápna řekl domácí útočník. Zahraný přímý kop směřoval vedle zdi a nutno říci, že poněkud překvapil hostujícího gólmana. Branka domácí ještě více utvrdila ve stylu hry. Borečtí se proti tomu snažili prosadit zejména důrazem v osobních soubojích a rychlostí. Bohužel žádná z nadějně vypadajících akcí neskončila nebezpečnějším zakončením. Chyběla větší přesnost nebo rozvaha. Borek se tak i přes větší herní aktivitu nedokázal do poločasu gólově prosadit.

Druhá půle nepřinesla v tomto smyslu žádné větší změny. Je pravdou, že hosté již tolik nehýřili aktivitou, čehož domácí zkušeně využívali. Hra se tak odvíjela prakticky bez šancí. I tak se dalo napětí krájet. Trochu paradoxní je, že to byla především zásluha domácích. Zřejmě nervozita způsobovala, že se často vzájemně utápěli ve slovních potyčkách, zatím co se borečtí občas trochu jalově snažili vstřelit vyrovnávací branku. Na klidu v řadách domácích nepřidala ani druhá branka, kterou vstřelili. Nutno říci, že ji předcházela poněkud diskutabilní situace, kdy si domácí hráč v pokutovém území soupeře při zpracování pomohl rukou a vysoko nakopnutý míč i s brankařem na hranici malého vápna do sítě dopravil jeho důrazný spoluhráč. Za stavu dva nula se borečtí odhodlali hrát vabank. Přišly však pouze náznaky šancí a několik střel ze střední vzdálenosti. Víc z toho nakonec nebylo. Na druhé straně se díky otevřenější obraně mohl prosadit ještě jeden střelec domácích, z výhodné situace sám před hostujícím gólmanem však nic nevytěžil. Poslední zbytky naděje pak boreckým vzal sudí, když pět minut před koncem z ne zcela zřejmých důvodů poslal předčasně do šaten boreckého šutera Holzepla. Borek i tak celkem sympaticky bojoval až do konce. Symbolicky k poslední střele se prodral špílmachr Tengl, ale ani ten nepokořil branku soupeře. Konečný hvizd tak tentokráte nepřisoudil pouze body, ale i celkové vítězství v soutěži týmu Bavorovic.

Nezbývá než popřát hodně zdaru v okresu !

Statistiky zápasu