FK Borek - Koloděje n/L. 6:2 (3:1)

Borecká kanonáda uzavřela tento ročník

Vivalnýňu - 18.06.2013

V posledním utkání, hraném na domácím stadionu, přivítali hráči FK Borku soupeře z Koloděj. Zápas řešil již pouze dílčí cíle, jakými byl souboj na dálku s Vltavou o celkové druhé místo a možný zisk individuálního titulu pro krále střelců domácímu Tenglovi. Do zápasu nemohl nastoupit vykartovaný Holzepl, nepřítomen byl i nadále gólman Pytel.

Před úvodním hvizdem si ještě chvilku slávy mohl prožít borecký matador Sýkora, který si od klubového vedené převzal ke svému kulatému jubileu dárkový koš. Pak již se začalo hrát.

Úmorné vedro se trochu podepsalo na stylu hry. Bylo vidět, že oba týmy hrají bez větší zarputilosti, či koncentrace. Mnoho nepřesných nahrávek kouskovala průběh hry. Koloděje nastoupily v poněkud improvizované sestavě, což se podepsalo zejména na schopnosti ohrozit soupeřovu bránu. Borečtí tak vcelku přirozeně převzali otěže zápasu do svých rukou. Jak již bylo zmíněno, jedním z cílů týmu bylo posunout Tengla na trůn krále střelců. Hráči si to zjevně vzali až příliš k srdci, neboť každý sebemenší náznak šance končil finální nahrávkou právě na domácího šutera. Na druhou stranu vyplatilo se. Do konce úvodních pět a čtyřiceti minut se takto podařilo hned třikráte překonat hostujícího gólmana. Ve všech případech úřadoval právě Tengl. Stav tři nula si však borečtí do šaten neodnesli. Svoji slabší chvilku si vybral Slezák, po nepřesné rozehrávce poslal soupeře do šance, ten ji využil a korigoval na tři jedna.

Druhá půle začala mnohem vyrovnaněji. Koloděje začaly aktivněji směrem dopředu, z náznaků šancí se jim však branka vstřelit nepodařila. Borek byl i v tomto poločase přesnější a tak přišly další dvě trefy Tengla a jedna branka dorostence Šulisty. Ten však již překonával náhradního gólmana. Brankařská jednička hostí se při jednom ze zákroků nešťastně zranila naražením na tyč a musela být střídána, bohužel Kolodějští už všechna střídání využila, takže se do brány musel posunout jeden z hráčů z pole. Za již rozhodnutého stavu se nakonec ještě jednou podařilo gólově prosadit i hostím. Na končených šest dva korigovali opět v posledních minutách hry.

Borek se tak s letošní sezónou rozloučil jednoznačnou výhrou. Svůj souboj na dálku s Vltavou vyhrál a umístil se na konečném druhém místě. I v další disciplíně, tedy soutěži o krále střelců, nakonec borecký Tengl přetlačil o jedinou branku soupeře z Mokrého. Navíc borečtí si na jaře udrželi domácí neporazitelnost a kromě Bavorovic udrželi aktivní bilanci vzájemných zápasů se všemi týmy soutěže. Byť všechny tyto výsledky jen těžko vyváží neúspěch v souboji o první místo, počítají se a je za ně třeba celému týmu vzdát hold.