Lipí - FK Borek 1:1 (1:0)

Dělba bodů v Lipí

Vivaldinu - 12.10.2005

V osmém kole zajížděli fotbalisté Borku na horkou půdu do Lipí. Domácí tým zatím jako jediný dokázal porazit aktuálního lídra tabulky, Calofrig Borovany a tak se dal čekat nelehký boj.

Krásné podzimní počasí a kvalitní terén vyloženě motivoval k nadprůměrným sportovním výkonům. Po dlouhé době se trenér Novák nemusel trápit nad základní sestavou, pro zápas již byli přítomni všichni hráči ? tedy i navrátilci Bejsta s Herdou. Navíc bylo možné počítat i s novou posilou Pavlem Dvořákem, který přišel z B-týmu Hluboké nad Vltavou.

Od prvních minut zápasu se Borek snažil hrát na kvalitní obranu, vědom si síly soupeře, nechal v předu operovat pouze duo Dvořák ? Trnka. Respekt domácích však byl k údivu boreckých ještě větší, ti sérií několika nepřesných rozehrávek dodali Borku potřebnou kuráž a ten se pozvolna rozehrál i na hostujícím hřišti k velmi dobrému výkonu. Dlouhými přihrávkami do křídel začal poměrně lehce překonávat obranu soupeře, který se bránil pouze za cenu rohových kopů, nebo odkopu do autu. Ve středu pak umě kombinovalo trio Šestauber ? Kovář ? Bejsta. A přišly i šance. Do první se dostal Kovář. Hezký centr z leva si sice správně zpracoval do běhu, ale dostal se příliš blízko gólmana domácích a akci v tísni zakončil střelou mimo. Za chvíli se do stoprocentní příležitosti dostal Dvořák, kterého našel hezký lob přes obránce. Drobně poskakující míč si posunul do brejku avšak střelou z úrovně velkého vápna trefil tyč! Domácí se v té době nedostaly prakticky k ničemu a přesto to byli právě oni kdo z ojedinělé akce otevřeli skóre. Borečtí zahrávali rohový kop, odražený míč se dostal na kopačky domácích a ti na se na dvě přihrávky dostali do brejkového přečíslení. Akci tři na dva pak zakončili pohotovou střelou z hlouby velkého vápna.

Borek hrál však i nadále aktivně a do konce poločasu stačil ještě dvakrát zahrozil z pravé strany. První po zemi střílený centr do prostoru před brankou kryl gólman, druhý vzduchem letící míč pak Bejsta ve slibné pozici hlavičkoval mimo. Do druhé půle nastoupili fotbalisté Borku s jednoznačným odhodláním vstřelit branku. Na všech postech zvýšili aktivitu se kterou začínali mít domácí stále větší problémy. Střed hřiště se stal pro hráče Lipí prakticky neprostupným. Bejsta svojí úlohu defenzivního štítu zvládal i po dlouhém tréninkovém výpadku s naprostým přehledem. Během druhé půle odhlavičkoval zpět do útočného pásma na desítky domácími zoufale odkopávaných míčů.

Také prostřídání v řadách Borku mělo pozitivní efekt. Vlček, který nastoupil až na druhou půli na svém obvyklém místě levého záložníka přispěl ke zlepšení kombinační hry, do předu se pak vysunul důrazný Štegbauer. I přes místy významný tlak se však domácí bránili s úspěchem a zejména díky svému gólmanu drželi se silným soupeřem vedení jedna nula. Borečtí hrozili především střeleckými pokusy, ale s těmi si gólman Lipí vždy poměrně s přehledem poradil. Až na sebe musel vzít zodpovědnost ?spielmachr? hostí Šestauber. V šedesáté minutě si naběhl na letící míč o nějž svedl vzdušný souboj s domácím obráncem. Vznikla z toho brejková příležitost, kterou středopolař hostí s přehledem zakončil střelou k tyči. Borek vyrovnal a byl na koni! Domácí se v té chvíli stáhly dozadu a trochu zbytečně začali vyklízet zejména střed hřiště. Borečtí se toho snažili využít a v krátkém sledu přišlo několik křižných přihrávek zakončených střelami. Chyběla však větší přesnost. Čtvrt hodiny před koncem posílil ofenzivní snahy hostí střídající Vacek. V posledních zápasech velice osvědčený tah trenéra Nováka. A mohl se stát hvězdou zápasu. Opět svým napadáním dělal domácím problémy, ale především, prakticky vzápětí po svém vstupu do zápasu mohl rozhodnout. Sběhnul si pro přihrávku a po zemi hraný míč potáhl odvážně proti obráncům domácích. Z úrovně velkého vápna velice podařeně vystřelil. Míč však trefil spojnici břevna a tyče!

S postupujícím časem Borek stále více zápasil s vlastní únavou, řada rozehrávaných akcí již začala postrádat přesnost či důrazné zakončení. A tak po konečném hvizdu rozhodčího přišlo na dělbu bodů.

Borek v Lipí předvedl svůj letos nejlepší herní výkon v mistrovském zápase. Přesto, že mu remíza nestačila k bodovému dotažení se na vedoucí Borovany, nelze v žádném případě mluvit o ztrátě. Do Lipí se pro body nebude jezdit lehce!