FK Borek - Borovany 1:5 (1:2)

Zápas podzimu skončil debaklem

Vivaldinu - 18.10.2005

Zápas podzimu skončil pro fotbalisty Borku naprostým debaklem!! S lídrem tabulky se měli v domácím prostředí, v přímém souboji poprat o první místo, dopadli však jak pověstní ?Sedláci u Chlumce?. A přitom nic nenasvědčovalo tomu, že výsledek bude tak zdrcující.

V nedělním odpoledni se na boreckém stadionu schylovalo k bitvě největších rivalů v boji o první a jediné postupové místo z III. třídy. Významu přispěl i fotbalový svaz, který na utkání delegoval nejen hlavního rozhodčího, ale i pomezní asistenty. Krásným počasím byly vytvořeny prakticky ideální podmínky, nic nerušilo tento sportovní svátek. Borovanští přijeli i s početným kotlem fanoušků, který na sebe upozorňoval fanděním již před zápasem.

Domácí k zápasu nastoupili tak jak se sluší a patří, v nejsilnější možné sestavě, s početnou lavičkou a chutí zvítězit. Tu demonstrovali prakticky ihned po výkopu. Po šesti minutách plných důsledného napadání a boje o míč přišla chytrá přihrávka od hrotového útočníka Štegbauera do křídla na dobře si nabíhajícího Šestaubera. Ten se nerozpakoval a hned první šanci proměnil. Borek vedl jedna nula! V tom momentu byl Borek, zřejmě poprvé a naposled pánem na hřišti. Hosté zůstali u své trpělivé hry a svými jistými přihrávkami neomylně kombinovali. Přesto, že si nevytvořili žádný tlak, prakticky v zápětí po vstřelené brance se jim podařilo vyrovnat. Na levé straně vybojovaný míč centrem po zemi přenesli do velkého vápna, kam si pro něj sběhnul Slezákem nedůrazně pokrytý krajní záložník a střelou k tyči vyrovnal na jedna jedna. Jestli toto borečti považovali za studenou sprchu, pak to co přišlo za další dvě minuty byly zřejmě kostky ledu. Opět souboj na levé straně, opět centr do vápna. Ovšem tentokrát vzduchem, opět nedůrazné pokrytí, tentokrát lehký letící míč podběhl Hinterholz. Kapitán hostí, který pak zcela nepokrytý číhal za obráncem domácích umístil povedenou střelou z první míč pod břevno. Desátá minuta a výsledek byl otočen, jedna dva pro hosty. Ti se uklidnili a začali hrát svoji hru, jisté přihrávky, jistá defenzíva. Hra se vyrovnala, prakticky vymizely gólové příležitosti, začalo se hrát více takticky. Domácí se snažili zakončovat střelami ze střední vzdálenosti, protože kombinačně se jim do bližší vzdálenosti hostující branky dostat nedařilo. Hosté o proti tomu sázeli na jistotu a pouštěli se pouze do akcí, které mohli v případě ztráty míče ihned přerušit. Přesto do poločasu stačili nastřelit tyč a po hezké individuální akci ohrozit branku domácích průnikem do velkého vápna. Ani jednomu z týmů se však nepodařilo skórovat a tak první poločas skončil otevřeným výsledkem.

Druhá půle trvala prakticky pouze patnáct minut. Veškeré ambice a plány, které s výsledkem borečtí fotbalisté měli nemilosrdně shrnul borovanský ?buldozer? někam na smetiště. V rozmezí patnácti minut vstřelil tři branky a šel slavit! Běžela pátá minuta druhé půle, kdy si odvážným průnikem mezi snad pěti hráči domácích došel aktivní střední záložník pro faul ve velkém vápně. Následovala penalta a gól na tři jedna. O chvíli později se dopustil nepřesné rozehrávky stoper domácích Benýšek, míčem trefil stojícího krajního záložníka, který z první poslal míč do brejku zbíhajícímu si kapitánu domácích. Ten nedal gólmanu Kubíčkovi šanci a zvýšil na čtyři jedna. A aby tomu nebylo dost za dalších několik minut, po trestném kopu ze střední vzdálenosti, kdy se míč zřejmě na chvíli ztratil domácímu gólmanovi z dohledu v odpoledním sluníčku, zapadla lehká střela pod břevno. Jedna pět a domácí byli na ručník! V té době sice již domácím chyběl ve středu hrající Šestauber, který po zranění kolene nemůže odehrát celé utkání, ale ani on by letargii domácích nezahnal. Do konce zápasu zbývalo propastných dvacet minut a nebylo o co hrát. Borovany nasadily úsporný režim, běhal pouze míč, hráči se začali bavit. Borečtí působili zoufale. Deset minut před koncem v sobě našel zbytky sportovní důstojnosti Kovář, avšak svým odvážným průnikem si došel pouze pro faul, tak nešťastný, že si možná další mistrovské utkání nezahraje. Jeden z důrazných obránců mu přišlápnul nohu a dosti pochroumal kotník. Vynucené střídání tak vytvořilo tečku za naprosto nevydařeným domácím zápasem.

Z utkání podzimu se stala fraška. Boreckým by nepomohlo nic. Předvedli dobrý, obětavý a snaživý výkon. Bohužel soupeř byl na všech postech poměrně výrazně lepší. Budou-li fotbalisté Borovan schopni opakovat takovýto výkon i v dalších zápasech a pak zejména ve vypjatých jarních utkáních, pak je o postupujícím rozhodnuto. Borek se tímto stal pasivním soupeřem v boji o první místo. Nedovolí-li mu to sami hráči Borovan jsou pro něj postupové ambice minimálně pro letošek zapovězeny.

Z posledních tří zápasů fotbalisté Borku vybojovali pouze dva body, za dvě remízy a to je teď je čekají silní soupeři z Boršova a Hodějovic.

Statistiky zápasu