Pozvánka na výstavu

Výstava Fotbal pod Černou věží 1905 ? 2015 potěší milovníky historie

P - 29.10.2015

Výstava, která získala podporu sportovní komise a rady města a OFS Č. Budějovice, je součástí akcí, pořádaných letos v rámci 750 let Českých Budějovic. Na 32 panelech uvidíte úplné počátky kopané ve městě, sahající na konec 19. století, první kluby, vybudovaná a později zaniklá fotbalová hřiště i slavné okamžiky a hráče.

Návštěvníci shlédnou jednotlivé milníky úctyhodných 110 let, které letos uplynuly od založení prvního klubu pod názvem AFK.

Výstava Fotbal pod Černou věží 1905 ? 2015 probíhá od 26. října do 20. listopadu 2015 v DK Metropol, 1. respirium (9 – 18 hod.). Vstup volný. Výstavu pořádá občanské sdružení (spolek) Jihočeská fotbalová. Autoři jsou Michal Průcha a Zdeněk Zuntych.

Organizátoři výstavy věří, že v čase nadcházejícího adventu dětem, mládeži i široké veřejnosti po tři týdny, kdy výstava potrvá, nabídnou zajímavou podívanou a přiblíží kus historie města České Budějovice a okolí.