Boršov - FK Borek 3:0 (1:0)

Prohra na hřišti Boršova

Vivaldinu - 24.10.2005

Fotbalisté Borku se pozvolna probouzejí ze snu o postupu do OP. Po domácím debaklu s lídrem z Borovan přišel hned další! Na hřišti Boršova!

Předzápasový stav se dosti podobal těm několika předchozím. Krásný fotbalový stánek s nadprůměrně kvalitní travnatou plochou, přímo exkluzivní podzimní počasí a pouze jedenáct hráčů Borku, připravených nastoupit. Asi už ani nemá cenu dodávat, že na lavičku si musel sednout v pozici střídajícího, trenér hostí Novák.

První poločas začal opatrně, malé hřiště dostávalo hráče pod tlak. Z malým prostorem se však zejména hosté, pro něž to ve srovnání s hřištěm na Borku byl značný rozdíl, srovnaly bez větších problémů. Zlomový moment, který průběh hry pozměnil na zbytek zápasu, však na sebe nedal dlouho čekat. Po poměrně nevýznamné akci domácích, kde dlouhým pasem poslali míč do pravého křídla, padl první gól. Snad nedorozumění snad přílišná nerozhodnost mezi obráncem hostí Turkem a záložníkem Vlčkem umožnila, aby se domácí dostali k pro ně prakticky ztracenému míči, který pak od autové čáry jen tak ledabyle nakopli směrem na branku. Míč se jen zavlnil v mírném větru a plachtící zapadl za překvapeného gólmana hostí Kubíčka. Od té chvíle se domácí stáhli. Bránili jednogólový náskok a naprosto přenechali hru na boreckých. A ti se snažili. Hra se začala odvíjet na půli domácích. Do vyložených šancí se postupně dostali Šestauber a Vacek. Ze slibných pozicí zakončovali střelami své akce Dvořák, Bejsta, Štegbauer a Slezák. Žádná z příležitostí však kýženou branku nepřinesla. Kvalitní gólman domácích si vedle velice dobře. Čím větší aktivitou oplývali borečtí v útoku, o to nedůsledněji si počínali v obraně. Poměrně otevřenou hrou umožnili domácím zahrozit přečíslením a brejky. Dvě zcela stoprocentní akce domácích zastavilo pouze signalizované postavení mimo hru a hvizd rozhodčího. Ten oproti tomu naštěstí pro hosty nepřišel po nešťastném nastřelení ruky předstopera hostí Bejsty, ve vlastním pokutovém území. Zde byl rozhodčí velice korektní. Přesto, že Borečtí tlačili šli do kabin s jednogólovým mankem.

Druhý poločas se dá označit jako ohňostroj marnosti. Borek měl hru pod kontrolou. Snažil se kombinovat, zakončovat střelami, ale nebylo to nic platné.

Pouze snaha a touha zvítězit nestačí, snad chyběl nápad, větší klid, nebo koncentrovanost. Výsledek byl jalový. A tak přišla rána z milosti. Asi patnáct minut před koncem si jeden z útočníků Boršova v souboji jeden na jednoho poradil se stoperem Benýškem a svojí akci zakončil naprosto šťastnou střelou. Zjevně vysílen totiž nevyužil prostor, který se mu nabízel, k brejku a po několika popotaženích vystřelil na bránu. Střela to byla spíše nepovedená, ale do řad domácích vnesla velkou radost. Míč sice nabral opačnou faleš než by bylo potřeba, ale odrazem od tyče šťastně zapadl do brány Borku. Tým hostí se tak dostal do naprosto patové situace. Hru už více nešlo otevřít, střídat nebylo koho a místo jednogólového tu rázem bylo dvougólové manko. Hra se vůbec nezměnila. Hosté dále bušili, ale po spálení dalších šancí, z nichž se vyjímalo zejména přestřelení branky z úrovně penalty zcela osamoceným Vlčkem, bylo zřejmé, že ani dnes se Borek bodově nezvedne. Přesto, že se domácí soustředili už jen na pečlivou defenzívu, stačili ještě do konce zápasu brejkem z půli hřiště vstřelit branku na konečných tři nula.

Do jaké míry je výsledek zaslouženým, a to ať už pro domácí nebo hosty je těžké říct. Domácí se dokázali ubránit tlaku hostí a dokázali také vstřelit tři branky. Čili konečný stav je jednoznačný.

Borek nedokázal přetlačit defenzívu Boršova, nedokázal proměnit příležitosti, nebo si nebyl schopen vytvořit takový počet příležitostí, jaký ke vstřelení branky potřebuje. Z čistě výsledkového hlediska posledních dvou zápasů se navíc někde v podvědomí formuluje zcela jasná otázka. Jakou měrou se na vítězném tažení boreckých z počátku letošní sezóny podílela šťastná náhoda a jakou měrou vítězila kvalita hry?

Pro Borek přestala být typickou důkladná defenzíva a produktivní ofenzíva, pro Borek je typické, že k zápasům přijíždí s jedenácti hráči!!!