FK Borek-Vltava 2:3 (1:2)

Horší už to být nemůže !!!

Vivaldinu - 14.11.2005

Poslední zápas podzimu, ačkoli se formálně jednalo o úvodní zápas jara, odehráli borečtí fotbalisté na svém hřišti s týmem Vltavy.

Nepříjemná zima přiliž na hřiště nelákala, ale terén byl dobrý, takže utkání se mohlo odehrát za poměrně přijatelných podmínek. Domácí opět předvedli svůj předzápasový rituál. Do poslední chvíle čekali jestli se jich sejde alespoň jedenáct. A tak si do branky stoupnul náhradní gólman Havlíček, aby borecká jednička – Kubíček mohla být jako jediný hráč do pole připravena na lavici náhradníků. Od začátku nastoupil i trenér domácích R. Novák. Průběh prvních minut utkání však nenasvědčoval tomu, že domácí hrají opět v doslova poslepované sestavě. Dokonce jako by se pozvolna upamatovávali na své výkony z kraje podzimu. Úhledné kombinace, pečlivá defenzíva, představovali až nečekaně konstruktivní proměnu oproti minulým zápasům. A odměna na sebe nedala dlouho čekat. V osmnácté minutě krásnou kombinaci zakončili střelou, při dobíhání odraženého míče pak byl faulován domácí Dvořák. Penaltu s přehledem proměnil Turek. Bohužel vedení si borečtí neužili dlouho. Praktici v zápětí se hosté dostali do protiútoku, který zastavili domácí jen za cenu faulu. Po zahraném trestném kopu a zmatku před domácí brankou pak nešťastně fauloval Bejsta a hosté dostali tu samou možnost, jakou před několika momenty zužitkovali domácí. I na druhé straně byla penalta s přehledem proměněna a tak se vše vrátilo na začátek. Oba týmy se uklidnili a usadili ve svých koncepcích, takže ubylo šancí a hra se vyrovnala. Přesto se do konce poločasu ještě jednou změnilo skóre. To když po jednom z dlouhých házených autů, které byly mimochodem velmi efektní zbraní hostí, míč po nedorozumění mezi obránci a gólmanem hostí proskočil malým vápnem až k útočníkovi hostí a ten ho neznatelnou tečí nasměroval do branky. Do druhého poločasu nastoupili domácí posílení střídáním, ze hry odešel Novák a na levou stranu zálohy nastoupil nedochvilný Šestauber. A začaly se dít věci. Hra domácích se výrazně oživila. Borečtí začali opět převyšovat soupeře v počtu závarů před brankou a po deseti minutách vše zúročili i gólově. Nejprve posunul míč po levé straně Šestauber, vyslal po křídle Štegbauera, který po krátkém sprintu necentroval, ale vrátil míč proti noze zpět teprve pak následoval krásný centr do prostoru před branku. Letící míč krásnou umístěnou hlavičkou uklidil do branky Kovář. Za několik minut se Kovář ocitl v další gólové příležitosti, kterou mu nachystal opět Šestauber. Centrovaný míč proletěl malým vápnem, kde ho dobíhající Kovář nestačil usměrnit do zcela odkryté branky. Hosté hrozili pouze dlouhými házenými auty a následnými hlavičkami v pokutovém území Borku, ale k ničemu vážnějšímu se nedostávali. O to větší s zklamání pak přišlo asi deset minut před koncem. Poměrně nevinnou, slabou střelu z úhlu si nikým neatakovaný gólman domácích Havlíček nešťastně srazil do vlastní sítě. Z následného dobývání hostující branky už Borek nic nevytěžil a tak prohrál i poslední utkání letošního roku. Špatné výsledky už Borek letos nestihne napravit. Věřme tedy, že se mu to povede v příštím roce 2006!