Chrášťany-FK Borek 4:0 (2:0)

Trápení ...

Vivaldinu - 14.11.2005

Mizérie, v niž se borečtí nacházejí posledních pět zápasů pokračuje. Poměrně nevlídné počasí čekalo na fotbalisty v sobotním popoledni, kdy se hrálo dvanácté kolo III.třídy. Borek jel odehrát svůj zápas do Chrášťan. Na jaře zde vybojoval tři body za těsnou výhru jedna nula. Doufal tedy, že se zde rozpomene na jarní výkon a ukončí období podzimního trápení se.

K zápasu bylo přichystáno širší spektrum hráčů, kteří v hojném počtu obsadili i lavičku. První půle začala pro Borek nadějně. Hned od prvních minut začal aktivně napadat domácí a tlačil se do ofenzívy. Mokrý terén však příliš nesvědčil kombinační hře, a tak to byla spíše bojovnost, kterou borečtí dominovali. Šance však nepřicházely žádné, a tak začala prvotní aktivita slábnout až se hra zcela vyrovnala. Domácí se začali osmělovat a pokoušet se o kombinační hru. Nutno říct, že si vedli lépe,než jejich soupeř. Vyrovnaný ráz zápasu však utnuly dva klíčové momenty. V rozmezí dvou minut vstřelili domácí dvě branky! Nejprve přišlo zaváhání boreckého gólmana Kubíčka, který malou domů vykopával z první, avšak míč mu nesednul a trefil osamoceného útočníka domácích. Ten už jen střelou na jistotu dopravil míč do zcela prázdné branky. Za další dvě minuty si domácí vytvořili a zužitkovali další gólovou šanci. Po závaru před pokutovým územím hostí, přišel nákop do vápna. A tentokrát to byl pravý záložník Chrášťan, který míč doběhl a z úrovně penalty střelou k tyči překonal hostujícího gólmana. Borek byl jako opařený, a zatím co domácí zahodili ještě jednou stoprocentní šanci, kdy brejk z půli hřiště jeden z hrotových útočníků zakončil střelou vysoko nad, do poločasu již neskóroval. Druhá půle začal buď a nebo. A přišlo to nebo!! Po patnácti minutách vyrovnané hry, přišla pro borecké slabší desetiminutovka. V ni se domácím podařilo vstřelit další dvě branky a zápas tak prakticky ukončit. Větrné, deštivé počasí a průměrná hra nebyly atributy ideálně stráveného sobotního odpoledne. Borečtí odjížděli s debaklem, domácí slavili. Co víc dodat.