Chrášťany - FK Borek 0:1 (0:0)

Borecký lazaret vyválčil v Chrášťanech všechny tři body

MaV - 06.06.2005

Doslova jako lazaret přijel borecký tým fotbalistů do Chrášťan. V sestavě tentokrát chyběl urostlý Bejsta a už tak úzká sestava hostů dostala další rány v podobě pochroumaných Benýška, Kováře, a Valenty. Právě Tomáš Bejsta ve středu hřiště hodně chyběl, neboť výšková převaha byla jasně na straně domácích. Zejména Herda si s dvoumetrovým a stokilovým útočníkem užil své.

Úvodní čtvrthodina se nesla ve velkém hurá stylu a šance se střídali na obou stranách. Větší z nich prováhal Kovář, když centr z levé stany poslal hlavou jen do pravé tyče. Domácí si s obranou příliš nelámali hlavu a o to nebezpečnější byli ve hře dopředu, jenže je buď vychytal výborný Lazna, nebo neměli přesně seřízená mířidla. Po dvaceti minutách hry přišla další rána pro hostující sestavu, v jednom ze soubojů vletěl obránce domácích do Štegbauera z čehož rezultovala pěticentimetrová tržná rána na hlavě a pro Jiřího Štegbauera konec zápasu s projížďkou do nemocnice na šití.

Fotbal se hrál stále velmi otevřený, ale větší šance do konce poločasu měli hosté. Šestauber po druhé po průniku středem hřiště levačkou znovu orazítkoval pravou tyč branky, Turkovu střelu k tyči zablokovala domácí obrana a Valentova střela z dvaceti metrů skončila asi půl metru vedle.

O přestávce měl pro trenéra Nováka další „jobovku“ Radek Benýšek. Jeho koleno vydrželo pouhých pětačtyřicet minut. Na post stopera se přesunul kapitán Šestauber z útoku do zálohy musel jít Trnka a jeho místo přišel brankář Kubíček! Změna v sestavě přinesla hned v sedmačtyřicáté minutě gól. Po levé straně se k centru probil Vlček, našel zcela volného Čížka, jenž svou slabší levou nohou překonal brankáře Chrášťan. Hosté v tu chvíli byli na koni a kontrolovali hru, domácí se dostávali do zakončení jen střelami z dálky, ale ani na druhé straně vyložená šance nepřišla. Chrášťanští pak sáhli do sestavy, využili dvakrát střídání, tím oživili hru a začali vážněji ohrožovat hostující branku. Byli to však hosté, kdo mohl o osudu zápasu rozhodnout, otevřenou obranou se proháčkoval Turek, přihrál opět zcela volnému Čížkovi, ten se mohl gólmana domácích zeptat „kam to chceš?“, ale ledabylé zakončení vedle levé tyče stále živilo naději na bodový zisk domácích. V závěrečné čtvrthodině byli borečtí pod značným tlakem. Ofenzívu domácích navíc oživil další hromotluk Mikolášek a s ním přišli i šance. Výborným skluzem zabránil v šanci Slezák, parádně zablokoval tvrdou střelu zleva Kovář a zprava pak po něm ještě Šestauber. Lazna v brance pak musel dvakrát krýt střely naštěstí jen doprostřed branky. Hubené vítězství nakonec borečtí ubránili i když je to stálo kromě spousty sil také dva zraněné hráče

Statistiky zápasu