Dolní Bukovsko - FK Borek 3:0

Prohra v Dolním Bukovsku

Vivaldinu - 10.04.2006

Vůbec první jarní zápas na travnaté povrchu od začátku zimní přípravy a zároveň úvodní zápas jarní části soutěže III.třídy absolvovali hráči Borku na hřišti v Dolním Bukovsku. Toto střetnutí bylo dlouho očekáváno, nejen proto, že se jedná o dva tradiční rivaly, ale především proto, že podzimní střetnutí na hřišti boreckých skončilo hromadnou rvačkou a kontumací výsledku ve prospěch domácích. Pro motivaci si tedy bukovští nemuseli hledat žádné zvláštní důvody. Ani fotbalový svaz však nezůstal pasivní a na utkání delegoval kromě hlavního rozhodčího i dva asistenty.

Počasí v průběhu týdne sice nenasvědčovalo tomu, že by se v sobotu hrálo, ale nakonec teplo, sluníčko a zelený trávník byly více než dobrými podmínkami pro sehrání prvního mistrovského zápasu.

Oproti podzimním utkáním se borečtí sešli v poměrně hojném počtu, navíc bez postupových ambicí, takže jejich cílem bylo zahrát si dobrý fotbal.

Drobným šrámem na jinak klidném úvodu sezony bylo zranění kapitána hostí R.Benýška a tak na postu stopera musel zaskočit T.Turek. Nová posila boreckých R.Hospodářský se postavil na pozici předstopera, Bejsta se tak posunul na hrot útoku, zbytek sestavy zůstal od podzimu nezměněn.

První poločas se nesl v poměrně korektním a vyrovnaném duchu. Hra se odvíjela především ve středu hřiště, mírnou iniciativu však projevovali především hosté, kteří se několika povedenými kombinacemi dostali až do náznaků šancí v podobě hlavičkových soubojů v pokutovém území. Z nich však nejprve Bejsta a pak ani Kovář nijak výrazně bránu domácích neohrozili. Ti si během první půle nevypracovali ani jednu střeleckou pozici a přesto šli do šaten spokojenější. Deset minut před poločasovým hvizdem zahráli přímý volný kop a jeden z nabíhajících bukovských útočníku za sebe prodloužil hlavou míč tak šikovně, že zapadl za pravou tyčku bezmocného brankaře Borku.

Do druhé půle nastoupili borečtí se snahou co nejdříve vyrovnat a málem se jim to povedlo. Ihned po rozehrání se nákopem do pokutového území domácích k míči dostal P.Dvořák než však stačil z dobré pozice vystřelit ukopnul mu míč vracející se obránce.

Po té už se do utkání nesmazatelným způsobem zapsal hlavní rozhodčí. Během deseti minut udělil čtyři žluté a jednu červenou kartu a vyloučil tak hned tři hráče. Nejprve na straně Borku omylem vyloučil Herdu místo Turka, který za faul na do brejku unikajícího útočníka domácích dostal jen žlutou. Svůj omyl pak zřejmě pod tlakem situace ?narovnal? o minutu později, kdy po zahrání rohového kopu domácími, nenápadný souboj v pokutovém území označil za nedovolený, odpískal penaltu a Turkovi dal druhou žlutou. Po s přehledem zahrané penaltě pak Borek už jen v devíti prohrával dva nula. Minely pana rozhodčího však pokračovaly a během chvilky udělil dvě žluté karty i na straně domácích, obě kapitánu. Přičemž minimálně ta druhá byla více než sporná ?za odkopnutí míče během hry do autu?. Po tomto karetní mariáši se hra opět pozvolna rozjela a byli to paradoxně borečtí, co do konce utkání, diktovaly tempo hry. K jejich smůle se však do zakončení dostával především dnes naprosto neproduktivní Slezák. Nejprve ho do samotného brejku vyslal Hinterholz, avšak místo natlačení se koncovky a důrazné střele přišla dosti nelogická zasekávačka v pokutovém území a nepřesná nahrávka proti noze. O chvíli později důrazný Bejsta vybojoval míč na půli hřiště a dostal se do samostatného nájezdu na brankaře, akci vyšperkoval příhrou na střelu do prázdné branky, avšak Slezák z úrovně penalty místo prázdné brány trefil jen bezmocného gólmana hostí. Za další chvíli pak paliče zápasu vyzval k zakončení Šestauber, ale naprosto nepovedená střela z hloubi pokutového území skončila mimo. A tak to zkusili borečtí střelbou ze střední vzdálenosti. Zejména zahrávaný volný přímý kop Bejsty nadělal gólmanu domácích velké starosti, míč vyražený před bránu však dobíhající Slezák ?opět? uklidil do bezpečné vzdálenosti od branky hostí, vysoko nad, do ochranného pletiva. V poslední minutě, kdy hosté hráli vabank se ke své příležitosti dostali i domácí a samostatný brejk zakončili střelou do prázdné branky. Tři nula a konečný hvizd!

Přesto, že hra neodpovídala výsledku dopadl první, jarní, mistrovský zápas boreckých velice bídně. Smolným byl pro gólmana hostí J. Laznu, který za celý zápas nemusel likvidovat snad jedinou těžší střelu, a přesto, nutno dodat ne svým přičiněním, byl třikrát překonán, naprosto nepovedeným pak pro krajního záložníka Slezáka, který by dnes neskóroval snad ani z brankové čáry. Za bojovnost a nasazení je nutné pochválit zejména Kováře a Bejstu, čtvrtletní pauza nebyla znát ani na Šestauberovi.

Doufejme, že dvojzápas v příštím týdnu přinese tolik očekávaný, výsledkový bod zlomu!

Statistiky zápasu