Roudné B - FK Borek 1:1 (1:0)

První jarní body mužů

Vivaldýňu - 26.04.2006

Další příležitostí k ukončení šňůry porážek měli borečtí fotbalisté v sobotním utkání na hřišti v Malši Roudné. Přesto, že ani domácí nezastihl začátek jarní sezony v optimální formě (připsali si dvě porážky v řadě) byli přeci jen mírnými favority oni.

Téměř letní počasí a krásný trávníky byli snad jedinými předzápasovými pozitivy. Borečtí se totiž opět vrátili ke svému podzimnímu prokletí ? ?lepení sestavy?. K zápasu bylo připraveno pouze jedenáct jmen, na lavici náhradníků se tak v pozici hráče musel připravit druhý gólman Jiří Lazňa. Navíc otazník se vznášel i nad T.Bejstou a J.Štegbauerem, které provázely zdravotní potíže.

První půle začala opatrně. Od začátku měli mírnou převahu hráči Roudného, v jejichž středu hrálo několik vysloužilců z vyšších soutěžích, což bylo znát především na sehranosti týmu. Jednoduché kombinace, přesné přihrávky a zpracování tak byly domény, se kterými se borečtí vypořádávali především bojovností. Hra plynula bez většího vzruchu před oběma brankami, přesto o málo více práce měl brankář Kubíček, který musel řešit několik nebezpečných centrů z křídelních prostor, ke smůle domácích se však hrotoví útočníci do finálního zakončení nedostávali. Asi deset minut před koncem první půle se však přeci jen kombinace středem hřiště roudenským povedla. Po souboji na pravé straně se míč dostal několika přihrávkami po zemi do finálky na levou stranu, kam nabíhal nekrytý střední záložník. Posunul si míč metr do velkého vápna a z mírného úhlu, střelou k protilehlé tyči zakončil. Borek do konce poločasu zahrozil jen dvěma rohovými kopy a střelou Kováře z pětatřiceti metrů.

Druhý poločas začal svižně. Borek se dostal ke své mezihře. Rozehrávkami po zemi a důrazem v osobních soubojích začal soupeře přehrávat. Bylo patrné, že fyzicky náročnější hra je účinnou zbraní na zkušenost roudenských. Hrozbou byly centry z pravé strany. Bohužel k zakončení chybělo vždy trochu štěstí nebo lepší načasování. I tak snaha boreckých nevyšla na prázdno. Po jednom z rychlých brejků se míč dostal na levou stranu. Borecký Vlček si jej potáhl do velkého vápna, kde svedl ne zrovna čistý souboj s domácím předstoperem a brankařem, a proti noze přihrál na vápně stojícímu Slezákovi. Tentokrát se bukovský antistřelec nemýlil. Placirou umístil míč přímo do středu prázdné branky a vyrovnal tak na jedna jedna. Další příležitosti ke vstřelení branky přišly hned v zápětí avšak ani brejk Kováře ani střela Bejsty nevedly k dalšímu skórování. Možná příliš teplé počasí, možná nedostatečná fyzická výkonnost vedly k tomu, že poslední čtvrtinu zápasu se borečtí z hřiště pozvolna vytráceli. Ubylo vyhraných soubojů o míč, ubylo agresivity a rychlosti. Ke slovu se opět dostali domácí. Pomalejší hra s množstvím krátkých narážeček a přihrávek zcela vyhovovala zkušeným hráčum z roudného. V cestě však stál dnes opět výborný brankář Kubíček a trocha klidu v zakončení domácích hráčů. Se vzrůstající snahou domácích vsítit vítězný gól přibývalo příležitostí boreckých k brejkům do zcela otevřené obrany. A tak byly k vidění situace tři na dva, dva na dva a podobně. Borečtí si však s takto jasnými příležitostmi nedokázali poradit. V posledních minutách zápasu se přeci jen mohlo skóre měnit a to na obou stranách. Nejprve po kiksu stopera hostí T.Turka šel z půle hřiště zcela sám na branku útočník domácích, jeho zakončení však vytěsnil na roh gólman Kubíček.

Na druhé straně se k možná ještě větší šanci v devadesáté minutě dostal borecký Vlček. Po přečíslení domácí obrany ho totiž do stoprocentní šance velice chytrou přihrávkou vyzval střídající Štegbauer. Vlček si míč stačil připravit a posunout hluboko do velkého vápna ovšem ač nikým neatakován namířil jej vysoko nad branku, do ochranné sítě. Zápas tak skončil bodovým smírem což bylo z pohledu šancí obou mužstev v průběhu utkání spravedlivé. Doufejme, že tato remíza konečně nastartuje bodově úspěšnější období boreckých.

/---html

Fotky z Roudného