FK Borek-Sedlec B 7:2 (2:1)

Nejlepší jarní výkon domácích, okořeněný góly

Vivaldýňu - 28.04.2006

Borecké probuzení odnesl Sedlec!! Přesto, že všichni borečtí hráči a fanoušci doufali, že jednou to už přijít musí, nenasvědčovala předzápasová atmosféra tomu, že právě dnes domácí utnou šňůru matných výkonů, táhnoucí se již od druhé poloviny podzimu.

FK Borek : SK Sedlec 7:2 (xxx.kolo)

Navzdory krásnému počasí v průběhu týdne bylo sobotní odpoledne velmi chladné a pro fotbal ne zrovna vlídné. Do sestavy se vrátil brankář Lazna, zbytek zůstal od posledního zápasu nezměněn. Na lavičku náhradníků pak zasedl po dlouhé době také čistokrevný ?koncák? Vacek, který z pracovních důvodů absentoval více než čtvrt roku. Od úvodních minut první půle se hráči Borku snažili přehrávat soupeře a tlačit se před branku do zakončení. Herně se s tímto začátkem sedlečtí vypořádávali horko těžko, zato jejich gólman si snad i liboval. Likvidoval jednu nebezpečnou situaci za druhou a to nejednou velmi efektním zákrokem.

Po několika závarech však přesto Borek potvrdil svoji převahu i gólově. Přetažený míč z levé strany akrobatickým zákrokem vrátil před branku Dvořák, gólman míč vyrazil jen před prázdnou branku kam doběhl V.Radouch a hlavou umístil na jedna nula!

Paradoxně vstřelená branka nevnesla na kopačky boreckých potřebný klid a nadhled. Zejména při rozehrávce se objevily nepřesnosti, kterých sedlečtí využívali alespoň k utlumení náporu, pod kterým se nacházeli po celou dobu utkání. Při jedné ze zbytečně pokažených rozehrávek se dokonce dostali do brejku dva na dva a k údivu všech jej zakončili vyrovnávací brankou. Smůla především pro brankaře Laznu, který si do té doby nesáhnul na míč.

Svůj dosud zřejmě nejlepší zápas v barvách Borku však hrál V. Radouch! Nebál se chodit do soubojů, důrazně dobíhal odražené míče. Všechny tyto přednosti zúročil při vstřelení své druhé branky, kdy ve velkém vápně odražený míč doběhnul a chytře placirou po zemi umístil do branky na dva jedna. Tento výsledek svítil na tabuli i po 45minutách hry.

I do druhé půle vběhli borečtí aktivněji a hned po několika minutách se do stoprocentní šance dostal Vlček. Svoji střeleckou formu však i tentokrát jen hledal, míčem nastřelil dobře vyběhnuvšího gólmana hostí. A tak to zkusil jako nahrávač a povedlo se. Po brejku z levé strany naservíroval před branku míč Dvořákovi a ten jej prudkou umístněnou střelou poslal na tři jedna do branky hostí. Hosté se do té doby nedostali ani za půli, takže se zdálo být rozhodnuto. Přesto nebylo! Borek se opět začal trápit, kupit chybu za chybou a opět inkasoval. Po špatné rozehrávce šli dva sedlečtí na jednoho stopera domácích a tuto herní situaci vyřešili ?ruským blafákem?. Místo kombinace do prázdné branky přišla střela asi ze sedmi metrů, gólman Lazna jí vytěsnil na tyč a však o dní se míč odrazil zpět do jeho zad a poté do branky. Tři dva a opět nervozita. V té chvíli si však střelecká štěstěna asi řekla dost a začala úřadovat. Do té doby velmi nepřesně zakončující Bejsta, ač typický střelec ze střední vzdálenosti, se dnes nebyl schopen trefit brány, zkusil jít do koncovky pro změnu hlavou. Krásný zahrávaný centr a Bejsta nekompromisně hlavou z malého vápna zvyšuje na čtyři dva. O další chvilku později. Opět centr z leva, tentokrát Dvořák opět hlavou, do tyče a rázem to bylo pět dva. Sedlečtí se položili a Borek se začal bavit. Krásná kombinace mezi pravým obráncem Borku a středovou záložní řadou, následuje krásný pas na vlevo nabíhajícího Vlčka, ten potáhne do vápna, předloží proti noze míč Dvořákovi a ten prudkou střelou z velkého vápna do okryté branky zvyšuje už na šest dva a uzavírá tak hattrick!!

Pět minut před koncem se na trávník jde podívat i šuter, navrátilec Vacek. Po několika sekundách svým typicky obětavým a důrazným napadáním naruší klidnou rozehrávku hostí a brejk s přehledem zakončí střelou podél gólmana. Sedm dva a jde se slavit.

Borek se dnes rozstřílel. Na mezihře je ještě řada věcí ke zlepšení, ale přesto to byl po dlouhé době výkon o kterém se bude mluvit.

Fotky ze zápasu FK_Borek_Sedlec_B