Akra B - FK Borek 1:2 (1:1)

Utrápené tři body !!

Vivaldýňu - 30.04.2006

Po necelých 48hodinách nastoupili borečtí k dalšímu utkání na půdě Akry. Co se týká odpočinku, hůř na tom byli domácí, kteří sehráli poslední utkání jen nějakých patnáct hodin před tím.

Akra : FK Borek 1:2 (xxx.kolo)

Do branky boreckých šel tentokrát Kubíček, na lavici náhradníků byli připravení Radouch, Hinternolz, Šestauber a druhý golman Lazna. Únava tak neměla být hlavním soupeřem. Domácí začali zápas velice opatrně, snad únava z předešlého zápasu snad jiný styl hry, věkový průměr hráčů byl výrazně vyšší než boreckého mužstva, vedl k tomu, že se prakticky vůbec nedostávali na půli soupeře. Borek hrál, kombinoval, tlačil a pálil šance. Nejprve se do velmi dobré střelecké příležitosti dostal Štegbauer, pak do ještě větší tutovky Kovář kdy střelou do brankáře s hranice penalty zakončil samostatný brejk a poté opět Štegbauer střelou napříč branky minul.

Spálené šance měly neblahý vliv na psychiku mužstva. Mezihra začala skřípat a opět se na řadu dostaly fatální chyby při rozehrávce. Nutno však dodat, že na z dálky dobře vypadajícím hřišti míč občas velice nečekaně odskočil a činil tak při zpracování nemalé obtíže.

Kolem třicátém minuty přišel šok! Domácí, kteří se dostali snad po druhé na půli soupeře neadresně nakopli míč na střed velkého vápna, školácky špatný odhad demonstroval stoper hostí Benýšek, míč podběhl a nechal ho tak jako na podnose pro dobíhajícího útočníka domácích, který byť v tísní umístěnou střelou překonal do té doby naprosto nevytíženého gólmana Kubíčka. Ze strany domácích to s ohledem na dosavadní průběh hry byl přímo famózní výsledek a ukázka produktivity.

Borek tlačil dál, snažil se zakončovat avšak k žádnému úspěchu to dlouho nevedlo. Minutu před první hvizdem, se však boreckým kombinace přeci jen povedla. Dlouhý míč z obrany našel dobře nabíhajícího Vlčka, ten si míč posunul k velkému vápnu a špičkou elegantně vybídnul ke střele zprava nabíhajícího Slezáka. Ten do té chvíle matný výkon utnul krásně umístěnou střelou k tyči, do protipohybu gólmana.
Do půle se však vyrovnaný stav ještě mohl změnit. To když se k dosti riskantní a hlavně mizerně provedené rozehrávce odhodlal hostující obránce Turek. Míč chtěl křížnou přihrávkou přenést na druhou stranu avšak trefil útočníka hostí, který tak šel do brejku. Ke štěstí hostí však svojí šanci nevyužil.

Začátek druhého poločasu se nesl ve stejném duchu jako ten první. Borek hrál a tlačil a domácí bránili. Kombinace ústily v centry před branku domácích kde však vládl poměrně s přehledem gólman domácích. Ten si však přeci jen vybral svoji slabou chvilku. A ji Borek hned potrestal! Dlouhý, táhlý centr zprava, gólman podběhnul a do prázdné branky se po dlouhé střelecké odmlce trefil i Vlček. Dva jedna. S ohledem na průběh hry a sobotní kanonádu se čekal další příděl. Avšak nepřišel!! Doposud naprosto neškodní domácí začali hrozit. Během několika málo minut po obdržené brance se dostali do dvou čistých gólových šancí. Nutno říct, že za přispění borecké mezihry, která místo klidu přinášela stále více nepřesností v nahrávce. Hra se tak začala otevírat do brejků a to jak na jedné straně ? borecké minely, tak na druhé straně ? zcela nezajištěná obrana. Zejména při jedné z akcí domácích hostům zatrnulo. Centr z pravé strany, souboj na malém vápně a míč je v síti!! Naštěstí pro borecké rozhodčí dopískal ruku hostujícího útočníka a gól neuznal. Na druhé straně se do šancí dostali Šestauber ? hlavičkou z vápna, Dvořák ? kterému míč naservíroval po vydařeném sólu přes tři hráče Slezák a také sobotní střelec Radouch ? místo střely z úrovně penalty však hledal ještě lépe postaveného spoluhráče.

Závěr byl dosti nervózní a vyústil až ve vyloučení jednoho z domácích za potyčku ve velkém vápně. Když pak v úplném závěru neproměnil své sólo přes půl hřiště Slezák a domácí nezužitkovali trestný kop z nebezpečné vzdálenosti, připsal si Borek i podruhé v tomto víkendu tři body.

Během tří dnů Borek odehrál dva vítězné zápasy a se skóre devět tři se doufejme otřepal z letargie, která ho provázela poslední dobu. Střelecky se prosadilo celkem šest hráčů, defenziva však odkryla trpké nedostatky. Přesto, výsledkově se opět dá na něčem stavět. Konečně!

Fotky ze zápasu Akra_B_FK_Borek