FK Borek-Rudolfov B 0:1 (0:1)

Hostům k vítezství stačila jedna střela na bránu !!!

Vivaldýňu - 06.05.2006

K dohrávce druhého jarního kola se dostali hráči Borku až první víkend v květnu. Po velmi vydařeném dvojzápas se borečtí dostali až na průběžné třetí místo a tak v domácím zápase očekávali další bodový zisk. Na druhou stranu Rudolfov byl mnohem silnějším týmem než dva předešlé, na kterých Borek získal potřebné sebevědomí.

FK Borek : FK Rudolfov B

Domácí hřiště bylo sice připravené v rámci možnosti, ale dlouhá zima na něm udělala své. Na mnoha místech velmi prořídlý, vyschlý pažit, navíc nepříjemně foukalo. První půle začala rozvážně, ačkoliv domácí hráli proti poměrně silnému větru měli mírnou převahu. Hosté hrozili spíše dlouhými nákopy avšak hra se ubírala klidně bez větších šancí. Až po asi dvaceti minutách se obě mužstva zbavila rozpaků a zajímavé situace se začaly rodit před oběma brankami. Nejdříve domácí! Svižná kombinace přes střed hřiště, krátký pas na nabíhajícího Radoucha, který si míč popotáhnul do velkého vápna a vystřelil. Míč byl zblokován a odrazil se před prázdnou branku kam dobíhal z levé strany Dvořák. Nečekaný odskok a navíc velice ztížená pozice v ostrém úhlu však udělali své a střelec minulých kol místo zcela prázdné branky trefil jen břevno. O dalších pár minut později se k do křídla prodlouženému míči dostal zprava zbíhající Slezák, potáhl si míč do vápna a nahrávkou podél branky hledal dobře postaveného Dvořáka na koncovku do prázdné branky. Ačkoliv míč nedoputoval na místo určení, mohla akce skončit brankou. Míč byl totiž tečován obráncem hostí do protipohybu vlastního gólmana, už už zapadal k tyči když hrdina nadcházejících minut gólman Rudolfova předvedl jeden ze zázračných zákroků a rukou ještě stačil míč vytěsnit mimo nebezpečí.

Když Borek nabíral na převaze a herním sebevědomí přišel šok. Po jedné z nenápadných akcí hostí přišla křižná přihrávka, míč nesoucí se po větru namířil na zcela neobsazeného útočníka hostí, ten si jej velice dobře přikopnul do běhu a svůj sólo brejk zakončil střelou mezi nohama gólmana Laznu.

Hosté si vytvořili jedinou střelu a hned skórovali. Borečtí se i nadále snažili, ale až do poločasového hvizdu se jim branku Rudolfova vážněji ohrozit nepodařilo.

Druhý poločas začal ze strany boreckých, tak jak je v posledních zápasech zvykem, aktivně. Po dlouhých minutách přišly i šance. Zejména střely Bejsty ze střední vzdálenosti, po větru se zdály být jedním z momentů, které přinesou kýžený gól, avšak chyběla přesnost. K výrazné šanci se pak dostal i Radouch, který ve spolupráci s důrazným Kovářem střílel šajtlí z bezprostřední blízkosti těsně vedle. Marná snaha domácích vstřelit vyrovnávací branku postupem času vedla ke hře vabank a tak se začaly rodit i slibné příležitosti pro Rudolfov zvýšit svůj hubený náskok. Avšak paradoxně největší nebezpečí domácích inkasovat druhou branku pramenilo z drobné nedorozumění domácího Turka a gólmana Laznu. Při bezvýznamné rozehrávce si chtěl Turek narazit se svým spoluhráčem, avšak nepřesnou přihrávkou namířil míč přímo do opuštěné branky. Svojí chybu stačil odčinit a míč po doběhnutí odkopnout z brankové čáry!

Do konce utkáni se už ani jednomu z týmů nepodařilo skórovat a tak po dvou výsledkově vydařených zápasech zaznamenali borečtí bodovou ztrátu na vlastním hřišti. S ohledem na dosavadní průběh sezony se nejedná o nic zásadního. Bodová ztráta nic neznamená, předvedená hra měla svoji kvalitu. V zásadě se dá říct, že vyhrál šťastnější, Borku patřila mezihra, Rudolfovu důsledná defenzíva a stoprocentní produktivita. Remíza by byla spravedlivá, ale i takový je fotbal.

Smolařem nejen tohoto utkání, ale celého dosavadního jara je jednoznačně borecká dvojka, gólman Lazna. Z předchozích tří zápasů si připsal pouhé tři body za jedinou výhru, přičemž čelil asi deseti střelám a šest jich skončilo za jeho zády. Soupeři mu zatím nedali příležitost předvést náročnější zákroky.

Fotky ze zápasu FK_Borek_Rudolfov_B