FK Borek - Dubné 0:2 (0:1)

Borek hrál fotbal, Dubné střílelo góly

MaV - 02.06.2005

Další „pekelný“ podvečer přichystalo květnové počasí pro další kolo III. Třídy OS mužů. Fotbalistům Borku v soutěži už prakticky o nic nejde a hrají v klidu v polovině tabulky, naproti tomu dubenští mají ještě jednu nohu v sestupových vodách, ale řečí čísel měli být papírovým favoritem domácí

Od úvodu se to i potvrzovalo, kontrolovali míč a hosté se po většinu času jen bránili, ale proti jiným zápasům se domácím ne a ne prodrat do solidní šance. S postupem času se hosté trochu osmělili, jenže obrana pracovala spolehlivě. Borek se stále více tlačil do zakončení a nakonec přišli i šance, dvě měl Trnka, dokonce vstřelil i branku, jenže rozhodčí nemohl z poloviny hřiště vidět jak hostující gólman chytá míč až za brankovou čarou. Nebezpečně střílel i Šestauber po spolupráci s Bejstou, nebo Štegbauer nastoupivší netradičně v útoku. Gól nakonec padl, ale do opačné branky a jak jinak než z brejku – 0:1. Tak skončil i první poločas.

Závěrečné dějství nastartovali domácí nevídaným patnáctiminutovým tlakem, ale míč ne a ne skončit v síti. Hrálo se prakticky jen na polovině Dubného a Lazna v brance se mohl v klidu opalovat. Avšak skóre se nedařilo stále boreckým vyrovnat, doslova megašance spálil ve dvou případech Štegbauer a po jedné také Turek s Kovářem. S ubívajícím časem hosté hru zabetonovali a vyšlo jim to v co celou druhou polovinu doufali, nedostat gól a z nějakého náhodného brejku zvýšit náskok. To se jim povedlo, pět minut před koncem nalezl odražený míč ve vápně Mikšovský a střelou do pravé horní poloviny branky potvrdil export tří bodů do Dubného.

Vzhledem k průběhu zápasu nelze nic než citovat jednoho z hráčů domácích: „My jsme hráli fotbal, oni stříleli góly. Když nedáme osm stoprocentních šancí nemůžeme vyhrát!“.