FK Borek - Lipí 2:0 (0:0)

Zasloužené tři body zůstaly na Borku

Vivaldýňu - 15.05.2006

Poslední dvojzápasový víkend zahajovali borečtí na domácím hřišti s týmem z Lipí. Střetnutí s tímto soupeřem bývají již tradičně velice vyrovnané a skoupá na góly.

FK BOREK : Sokol Lipí 2:0 (xxx)

V sobotním odpoledni se k utkání sešla kompletní borecká sestava.Úvod prvního poločasu nenabídl příliš atraktivní podívanou. Přesto, že domácí měli mírnou převahu nedostávali se do žádných nebezpečných zakončení. Hosté se na velkém hřišti snažili spíše zajišťovat defenzívu, do ofenzívy se příliš nehrnuli.Za zmínku tak stály jen dva momenty. Ten nejvýraznější si připsal domácí Bejsta. Po hezké individuální akci šel z půle hřiště sám na gólmana hostí, ale při zakončení zbytečně zpomalil, čímž dal možnost dobíhajícím beků napravit své zaváhání a finální střelu boreckého záložníka zblokovat. O chvíli později se svým důrazem a rychlostí prezentoval Slezák. Sprint po pravém křídle přes půli hřiště však zakončil zmatenou přihrávkou před branku ?na nikoho?. Herně nevýrazná první půle tak skončila smírně nula nula. Do druhé pětačtyřiceti­minutovky se domácí opět vrhli s vervou. Svého soupeře opět přehrávali avšak bez větších gólových příležitostí. Někdy se to tak sejde, z mála střel se ujme ta nejméně nebezpečná. Přesně to byl ten případ. Tentokráte to padlo na Bejstu, na jaře spíše trápícího se kanonýra. V minulých zápasech bylo k vidění mnoho povedených střel tohoto boreckého středopolaře, vždy však chyběla přesnost, nebo trocha štěstí. Po slabé čtvrthodině druhé půle se však Bejsta dočkal. Střelu ze střední vzdálenosti nasměroval k pravé tyči. Gólman míč sice robinzonádou kryl, ale tak nešťastně, že mu podklouznul pod tělem a skončil v síti. Jedna nula! Borek i nadále kontroloval hru a svým výkonem dával vzpomenout na začátek podzimní části sezóny. Kombinační hra, pohyb bez míče a jistá defenzíva. Všechny tyto své přednosti pak završil asi deset minut před koncem. Do přihrávky před vápno v levé strany vběhl aktivní Bejsta a velmi slabou střelou posunul míč kolem vybíhajícího gólmana do sítě. Zvýšil na dva nula a bylo rozhodnuto. Do konce utkání hrál Borek v klidu, dovolil si několik pohledných nebezpečně zakončených kombinací. Za zmínku stojí zejména lehký centr střídajícího Kubíčka na dobře si nabíhajícího Kováře, který hlavičkoval do odkryté branky. Před gólem však hosty zachránil na brankové čáře postavený obránce. Jako na houpačce si mohou připadat fanoušci boreckých fotbalistů. Jeden týden noc, druhý týden den. Dnešní výkon však byl povedený a zaslouží si pochvalu.

Fotky ze zápasu FK_Borek_Lipí