FK Borek-Dubné 1:0 (0:0)

Druhé vítězství během 24 hodin

Vivaldýňu - 16.05.2006

Poslední rest jarních dohrávek čekal na Borecké v nedělním domácím zápase s fotbalisty z Dubného. Neuplynulo ani dvacet čtyři hodin, kdy oba soupeři sehráli poslední zápas a tak se čekal spíše boj než běhavý fotbal. Domácí nastoupili v nezměněné sestavě.

První půle se nesla ve značně rozpačitém duchu. Borek jako by se šetřil a snažili hrát s nadhledem. Tento styl mu však zjevně není vlastní. Hráči se dostávali do tempa velice pozvolna a tak místo klidné mezihry bylo k vidění plno nepřesných pasů a nesmyslných rozehrávek vzduchem. Hosté se nijak nesnažili tento fotbalový projev upravovat a opláceli sejnou mincí.

Fotbal bez šancí a zajímavých momentů plynul pozvolna až do prvního významného bodu. Tím bylo nemilé zranění domácího Valenty, který v neagresivním souboji špatně došlápl a vymknul si kotník. Následovalo tak nucené střídání. Na jeho místo nastoupil připravený Voráček.

Do konce první půle se herní projev ani jednoho z týmu nezměnil a tak poločasový stav byl nula nula. Druhá půle začala ve stejném duchu v jakém skončila ta první. Nebylo se na co koukat, nebylo čemu fandit. Přetlačovaná ve středu hřiště. Aktivitu sice pozvolna začali přebírat domácí, ale pro branku hostí to neznamenalo žádné nebezpečí. Zlomový moment tak přišel až na sklonku zápasu. K míči se po nevýrazné mezihře dostal Slezák, posunul si jej do středu hřiště blíže k velkému vápnu. Když mu v cestě stál už jen stoper hostí, pokusil se ho obhodit, což se mu podařilo. K zakončení se však už nedostal, ve velkém vápně ho zfauloval dobíhající záložník hostí a následovala penalta. Tu si postavil osvědčený exekutor trestných kopů z Kamenného Újezdu, střední záložník Kovář. Tento moment však byl zejména po psychické stránce mnohem složitější, než ten se kterým se musel vypořádávat před týdnem. Nervozitu však na sobě nedal znát a s přehledem proměnil. Borek vedl jedna nula a dokonce zápasu chybělo jen pár minut. Hosté pochopitelně ihned po rozehrávce vrhli všechny síly do vyrovnání avšak kromě trestného kopu z poza velkého vápna si nevypracovali ani jednu gólovou příležitost. To borečtí byli v tomto úspěšnější a mohli skórovat hned dvakrát.

Nejprve domácí Štegbauer. Po důrazném souboji na půli hřiště se dostal do brejku na osamoceného gólmana hostí, ale zakončení nebylo nejzdařilejší, míč skončil po technické střele asi půl druhého metru vedle levé tyče. O chvilku později se do podobné situace dostal domácí Lazna. Ač jako gólman tentokrát si šel na pár posledních minut zahrát na levé křídlo. A mohl i skórovat! Po přečíslení dva na jednoho se dostal k míči ve velkém vápnu, avšak střelou z bezprostřední blízkosti trefil jen hostujícího gólmana. Další brejkové příležitosti boreckých ubránil hostům pomezní. Avšak to už domácím nevadilo, protože po závěrečném hvizdu si připsali další tři body a mohli si tak odškrtnout první jednoznačný cíl. Pro letošní sezónu jsou zachráněni.

Příští týden čeká Borek zápas na horké půdě v Borovanech. Pánové zkusme si tentokrát zahrát jen tak, pro radost s fotbalu!

Fotky ze zápasu FK_Borek_Dubné