Calofrig Borovany - FK Borek 3:1 (2:0)

Kubíček versus Kubíček 3:1

Vivaldýňu - 21.05.2006

Zápasem jara měl být pro fotbalisty Borku souboj na žhavé půdě v Borovanech. Domácí jako jasný postupující s dvacetibodovým náskokem dohrávají sezonu v pohodě, bez psychického tlaku, a tak se na krásném hřišti, jaké v Borovanech je čekal hezký sportovní zážitek.

Borečtí byli připraveni v kompletním počtu, chyběl pouze dlouhodobě zraněný Valenta.

První půle začala poměrně značným tlakem domácích. Hosté se snad až příliš úzkostlivě drželi předem domluveného scénáře zaměřit se hlavně na defenzívu. A tak většina hry se od prvních minut odvíjela na půli Borku. Malé hřiště a poměrně důkladná defenzíva však domácím neumožňovala se dostat do klidnějšího zakončení. Přesto se během prvních dvaceti minut prosadili a to hned dvakrát. Borečtí sice byli v obraně důslední, ale ofenzivní snahy domácích hasili občas i pomocí faulů. A to, jak se později ukázalo, bylo z hlediska konečného výsledku rozhodující. V rozmezí pěti minut se borovanským naskytla možnost trestného kopu zpoza velkého vápna. Dvakrát si míč postavil nejlepší hráč domácích, kapitán a stoper Kubíček a dvakrát krásnou, umístěnou střelou překonal svého jmenovce v brance Borku. Z pohledu hostí tak nástup do zápasu nebyl takový jaký by si přáli. Na hřišti soupeře, navíc suverénního lídra soutěže prohrávali ve dvacáté minutě dva nula. Na hře to však nebylo příliš znát. Po drtivém začátku se domácí uspokojili, zatáhli se do obrany a aktivitu převzali, průběhem zápasu kupodivu nijak nepoznamenaní, borečtí. A s trochou štěstí mohli jít do poločasu i s vyrovnaným skórem. Nejprve zahrozili několika střelami ze střední vzdálenosti, potom se po pěkném sólu až do bezprostřední blízkosti branky dostal Vlček, byl však z úhlu a tak místo střeli volil přihrávku naslepo proti noze, na nikoho. Největší příležitost měl asi deset minut před poločasovým hvizdem Kovář. Po pěkné kombinaci na pravé straně přišel centr, který ho našel na malém vápně. Hlavičkou v záklonu však hostující záložník poslal míč nad zcela odkrytou branku domácích.

I Borovany do půle zahrozili, přečíslením se dostali do brejku, který však bravurně zneškodnil gólman Kubíček. Druhá půle začala aktivitou hostů. Ti borovanské nepouštěli do delší mezihry, měli navrch po všech stránkách a přesto, že domácí předváděli elegantní běhavou hru, byly jejich snahy s přehledem eliminovány. Zlomový okamžik pak přišel asi po patnácti minutách. Hezká kombinace na pravé straně mezi hostujícím Radouchem a Turkem. Ten si míč posunul do velkého vápna, kde byl předpisově faulován domácím obráncem. K údivu všech nepřišel žádný hvizd, nýbrž výtka rozhodčího na adresu Turka. Muž v ?černém? dnes neměl svůj den, v průběhu hry se občas ztrácel a nebylo zřejmé jaká měřítka dnes nastavil. Co je však neodpustitelné, nedokázal se zbavit svých dlouhodobě trvajících osobních půtek s některými hráči Borku. Jeho počínání až do konce zápasu už bylo spíše rozpačité, né-li komické.

Ne že by neodpískaný faul v pokutovém území byl zlomovým momentem, ale s průběhem času a nezužitkováním příležitostí aktivita hostí postupně ochabovala, až byla završena gólem ve vlastní síti. Do v té době již poměrně nedůsledné obrany vběhl dnes opravdu nejlepší hráč zápasu domácí Kubíček, posunul si míč do brejku a zakončil jej střelou k protilehlé tyči. Tři nula a byl konec. Borečtí zápas dohráli už jen z principu. V úplném závěru se však předi jen dočkali gólové odměny. Vlček hezkým centrem po zemi vyslal do brejku Bejstu, ten si míč posunul k bráně avšak při snaze o kličku si na něj šlápnul. Brankář domácíh jej odkopl dosti nešťastně na kopačku dobíhajícího boreckého Vacka, ten však prutkou střelou ležícího brankáře opět trefil, který odražený míč už pokrýt nedokázal, hlídkující Bejsta ho nakonec především svým důrazem dopravil střelou pod břevno do branky domácích.

Průběh zápasu nebyl z hlediska konečného výsledu zcela spravedlivý, ale domácí si výhru zasloužili. Měli více vyložených šanci. Na druhou stranu převážná část hry byla zcela vyrovnaná. Borku však chybí proměňování šancí, čímž sami sebe dostávají pod tlak. Nicméně, pokud by předváděli zejména v defenzívě tak důslednou hru i se slabšími soupeři, nemuseli by si připisovat tak ostudné výsledky, jakých zejména na jaře bylo poměrně dost.

Fotky ze zápasu Borovany FK_Borek