FK Borek - Sokol Boršov 2:0 (1:0)

Rychlé vedení a precizní defenzíva rozhodla zápas

Vivaldýňu - 27.05.2006

Poslední z papírově silných soupeřů, který zavítal v letošní sezóně na hřiště Borku byl Boršov. Nevlídné počasí příliš mnoho diváků do ochozů nepřilákalo. Ani tristně připravený neposekaný pažit nebyl zrovna silným lákadlem pro samotné hráče. Borečtí dohrávají konec sezóny jen pro zábavu a bylo to znát i na počtu přítomných hráčů. A tak k desítce odvážných se musel přímo na hřišti přidat i trenér Novák, postavil se na hrot spolu s Dvořákem.

Úvod zápasu byl ze strany domácích excelentní. Ihned po rozehrávce se dostali do útoku, který boršovští zastavili pouze za pomocí faulu. Trestný kop z leva zahrával Herda. Míč přeletěl přes celý hráčský val, kde si jej zpracoval číhající Slezák, krátkou kličkou si udělal mírný prostor ve velkém vápně a místo předpokládané nahrávky proti noze se střelou z ostrého úhlu rozhodl zakončit. Prudká střela levačkou rozechvěla břevno hostující branky a míč skončil za zády gólmana. Třetí minuta, Borek se ujal vedení jedna nula a zatáhnul se do obrany. To umožnilo soupeři ujmout se aktivity a začít dirigovat hru. Tento obraz hry se až do poločasu nezměnil. Místy bylo k vidění až drtivé dobývání borecké branky, ale důsledná obrana neumožnila hostům připravit si nějaké nebezpečné zakončení. Druhý poločas poznamenal déšť. Povrch se zrychlil, začal fyzicky náročný boj. Boršovští se opět od prvních minut začali tlačit před branku domácích, ale ani nyní se jim nedostávalo prostoru k zakončení. A tak z hlediska konečného výsledku rozhodla spolupráce mezi trojicí Benýšek-Slezák-Dvořák. První jmenovaný se dostal k míči, rozvažoval rozehrávku když si o míč sprintem napříč hřiště řekl aktivní Slezák. Následoval hezký nákop za obranu, přímo do brejku z levé strany. Slezák si míč několikrát posunul a ve velkém vápně vyšperkoval akci nahrávkou dobíhajícímu Dvořákovi, ten dopravil míč do v té chvíli zcela prázdné branky obětavý skluzem. Dva nula a boršovským to zlomilo vaz. Borečtí v závěru mohli svůj náskok ještě několikrát potvrdit, ale ani brejk Slezáka ani střela střídajícího Kubíčka neskončily za zády hostujícího gólmana. Borek si připsal další zápas s nulou. Základem byla obětavá hra v zadu. K preciznímu defensivnímu stylu sice ještě pár drobností chybí, ale dobrý základ tu je.

Fotky ze zápasu FK_Borek_Boršov