Sokol Nové Hodějovice-FK Borek 4:2 (2:0)

Špatný výkon hráčů Borku nestačil ani na bod

Vivaldýňu - 06.06.2006

Předposlední zápas jarní části letošní soutěže sehráli fotbalisté Borku na půdě soupeře z Nových Hodějovic. Poměrně uspokojivé hřiště a přijatelné počasí, Borečtí v optimální sestavě. Vše nasvědčovalo dobrému fotbalu.

Od prvních minut se právě hosté snažili o aktivitu, dlouhými nákopy demonstrovali svojí ofenzivní snahu avšak po asi deseti minutách se domácí vzpamatovali a začali rovněž útočit. A šlo jim to velice snadno. Prvních pár zaváhání v Borecké obraně se dalo přičíst drobné nerozehranosti, ale když se četnost těchto momentů začala zvyšovat, mohl být trenér hostů po právu nesvůj. Borek ač v minulých zápasech předváděl obětavou obrannou hru si při jakékoli ofenzivní snaze domácích počínal více než rozpačitě. Nepokrytí hráči, zmatené vykrývání prostorů, naprosto žádná komunikace mezi obranou a záložní řadou. Naštěstí domácí neoplývali bůh ví jakou fotbalovou invencí, a tak většinu akcí zakončili nepřesným pasem do zámezí. Borek tedy přistoupil k taktickému plánu číslo dvě. Nestačí-li chyby při bránění přidáme i zoufalou rozehrávku. Od patnáctém minuty prvního poločasu až do přestvákového hvizdu tak byly k vidění nákopy, podivné dloubáčky a nesmyslné nahrávky vzduchem. Vždy hráli pouze dva hráči, ten který nakopával a ten který se nakopnutý míč snažil míč doslova dohonit. Jak nápadité. Zbylí hráči se někdy i na dlouhé minuty stávali jen pasivními diváky této nadmíru podivné show. Domácím to samozřejmě nevadilo, každý ztracený míč se jim v klidu vrátil a oni se mohli opakovaně pokusit zaútočit. Situace se opakovaly do nekonečna až přišla první šance, centr z pravé strany na osamoceného hráče domácích, ten však z hranice penalty vůbec bránu netrefil. O chvíli později se domácí přeci jen dočkali. Ostrý souboj ve velkém vápně, faul a s přehledem proměněná penalta. Jedna nula! Borečtí se i přes herní mizérii dostávali do zakončení a mohli tak skóre opět vyrovnat. Nejprve důrazný Dvořák svedl souboj na brankové čáře s domácí gólmanem, který malou domů odkopl tak špatně, že se míč snesl těsně nad břevno jeho vlastní branky. Za další chvíli se do vyložené šance po hezkém centru dostal Bejsta, měl to na svoji obávanou levou, byl ve vápně, ale místo střely se snažil ještě přihrávat na dobíhajícího Dvořáka. Z akce nebylo nic. Těžko říct, ale možná to byl klíčový moment. Ihned z protiútoku vytvořili domácí závar před pokutovým územím hostů, rozhodčí nechal dál plynout v té chvíli dosti zmatečnou hru plnou vzájemných faulů, k míči se dostal zprava nabíhající útočník, kterého už jen za cenu faulu zastavil Slezák. Druhá penalta a dva nula. Za tohoto stavu se šlo i do kabin. Ve druhé půli jako by u boreckých někdo otočil vypínačem. Od prvních minut předváděli kombinační hru plnou aktivní mezihry a postupných útoků. Domácí byli zatlačení na svojí půli a horko těžko tomuto stylu hry odolávali. Nepodařilo se jim to. Po jedné z hezkých kombinací se k míči dostal Turek, prošel až do pokutového území kde následoval faul. Třetí penalta, tentokrát pro hosty. S přehledem ji proměnil Vlček. A Borek tlačil dál, jenže co naplat. Místo vyrovnávací branky, přišla minela Hinterholze na vlastní půli, brejk a tří jedna pro domácí. Hosty to zjevně zlomilo. Nucená ofenzivní snaha už neměla takovou kvalitu ani účinnost, přesto se ještě jednou mohlo vše zdramatizovat. Po hezkém centru z pravé strany se k míči dostal v pokutovém území zcela osamocený Dvořák, po špatném zpracování však nestačil zakončit. Navíc se při střetu s gólmanem zranil a musel vystřídat. V posledních minutách se skóre měnilo ještě dvakrát. Nejprve zakončili domácí svůj brejk čtvrtým gólem a pak v poslední minutě nastavení upravil Kovář hlavičkou na dva čtyři. Borečtí zejména v první půli předvedli nejhorší výkon jara. Tento herní výpadek umocnila navíc vysoká porážka od naprosto průměrného týmu. Velice slabým byl výkon zejména Hinterholce, Benýška a Kováře. Jediný, kdo odvedl víc než svůj standart byl gólman Kubíček. Neopakovatelnost výkonů a nízký standart hry ve chvíli kdy není forma, to jsou hlavní důvody pro které, v případě, že s tím nebudou sami hráči něco dělat, se Borek sotva může v příští sezóně ucházet o postupové příčky. Kromě Akry totiž byl schopen prohrát již se všemi týmy druhé poloviny tabulky.

Fotky ze zápasu Nové_Hodějovi­ce_FK_Borek