FK Borek-Chrášťany 0:1 (0:0)

Ani poslední zápas body nepřinesl ale dokopná se zdařila

Vivaldýňu - 11.06.2006

Fotbalovou sezonu 2005/2006 zakončili hráči Borku porážkou na domácím hřišti od zachraňujícího se týmu z Chrášťan 1:0. Jelikož se jednalo o poslední zápas byla účast hojná. Kromě druhého gólmana Kubíčka, který si užívá zasloužené dovolené byli přítomni prakticky všichni hráči, kteří se během sezony objevili alespoň jednou v základní sestavě.

Jak už bývá zvykem, ani na posledním zápas se nepodařilo hřiště posekat. S ohledem na pozdější průběh hry a konečný výsledek to však nakonec tak nějak zapadlo to reálného obrázku současného stavu fotbalového klubu FK Borek. Taková klasická vesnická třetí třída.

První poločas začali Borečtí svižně. Aktivním pohybem si vytvořili mírnou nadvládu, které hosté vzdorovali hlavně za cenu dlouhých odkopů. Jelikož to však měli po větru, tak i tak krajní řešení občas znamenalo ohrožení domácí branky. Borečtí se snažili kombinovat avšak chyběla lepší příprava finální přihrávky. Řada centrů z křídelních prostor často končila v zámezí za brankou. Hosté se o žádnou mezihru nepokoušeli přesto si tvrdošíjnými odkopy vytvořili jednu až dvě velice dobré příležitosti, finální zakončení však bylo příliš ukvapené a nepředstavovalo pro branku domácích žádné nebezpečí. A tak prakticky jedinou stoprocentní šancí skončila hezká kombinace mezi Kovářem, Bejstou a střílejícím Vlčkem. Míč však ač střílen z úrovně penalty skončil vysoko v síti nad brankou.

Druhý poločas měl být pro domácí výhodnější, protože hráli s větrem, paradoxně však tentokrát hosté začali aktivněji. Borečtí přestali kombinovat, upustili od snaživé mezihry a začaly nakopávat. Hra bez ladu a skladu. Hosté nebyli kombinačně příliš schopní a tak celková úroveň hry šla dolů. O co horší hra o to víc šancí. Tak by se dal charakterizovat zbytek zápasu. A prim zde opět hráli hosté. Svým důrazem nutili borecké k chybám, díky kterým se dostávali do zakončení. Tentokrát si však svůj den vybral gólman Lazna a snad jako jediný předváděl výkon, na úrovni svého lepšího standartu. Velice efektní byla zejména robinzonáda po střele ze střední vzdálenosti, kdy gólman domácích byl nucen krýt střelu v ne zrovna ideálním postavení, až na úrovni velkého vápna. Nutno dodat, že tomuto předcházela jeho vlastní chyba, kdy se bohorovně na úrovni malého vápna snažil obejít dobíhajícího útočníka Chrášťan.

Borecká šance ke vstřelení branky přišla v šedesáté minutě. Do brejku přes půl hřiště se dostal Vlček, míč si sice dobře kryl před dotírajícím stoperem hostí, ale síla do koncovky po dlouhém sprintu chyběla, z bezprostřední blízkosti jen trefil vyběhnuvšího gólmana.

Hosté byli střelecky přeci jen úspěšnější. Napříč své střelecké mizérii a výkonu gólmana Lazny se po jedné z chyb borecké defenzívy dostal do střelecky ideální pozice jeden z útočníků Chrášťan, zcela osamocen na středu velkého vápna střelou po zemi vsítil jedinou a vítěznou branku utkání. V úplném závěru sice Borečtí mohli získat velmi dobrou výhodu ke vstřelení branky, avšak střed Slezáka s gólmanem ve velkém vápně, po kterém záložník domácích skončil nelítostně na zemi, ocenil rozhodčí zápasu k údivu všech žlutou kartou boreckému hráči za simulování. Průměrná sezona skončila průměrným zápasem a porážkou od průměrného týmu. Tento výsledek zcela neodpovídá předsezónním ambicím, ale momentálně se jedná asi tak o maximum, které borecký fotbal může nabídnout.

Fotky z utkání starších žáků které se hrálo před utkáním mužů, ze zápasu a z následné dokopné si můžete prohlédnout na adrese : Fotky ze zápasu _FK_Borek_Chrášťany