Jankov B - FK Borek 2:0 (0:0)

Lídr soutěže nakonec borecké udolal.

MaV - 02.06.2005

Horké odpoledne prožili všichni aktéři souboje mezi prvním týmem tabulky z Jankova/Žabovřesk a čtvrtým Borkem. O favoritovi nebylo pochyb, neboť už první zápas na hřišti boreckých dopadl celkem jednoznačným vítězstvím hostů 3:0.

Od úvodních minut vlétli domácí na hřiště jako uragán, ale kromě územní převahy se do kloudného zakončení nedostali. Naopak z čista jasna se mohl mezi střelce zapsat rychlík Trnka, ale obrana domácích mu míč v poslední chvíli ukopla. Nakonec mohli dát gól i jankovští, jenže Lazna v brance si postavil tyče dobře. První polovina tak skončila bez branek.

Druhoý poločas se obraz hry příliš nezměnil, domácí měli stále míč častěji na kopačkách, ale veškeré snažení končilo zpravidla ještě před velkým vápnem. Hosté se snažili hrozit z brejků, ale Turek místo přihrávky volnému Šestauberovi na penaltě volil střelu z úhlu. O osudu zápasu tak rozhodla chyba po hodině hry. Stoper Benýšek nedůrazně odkopl míč, domácí ho dostali do šestnáctky, tam Bejsta marně bojoval s dvojicí útočníků a jeden z nich přehodil bezmocného Laznu – 1:0. Borečtí se nijak nesložili, jenže proti precizně pracující obraně vedené zkušeným Valachovičem se prosazovali jen těžko. Definitivní rozuzlení přišlo tři minuty před koncem, to si na dlouhý balón za otevřenou obranu hostů naběhl rychlonohý útočník domácích a ani stíhající Vašek ani tygří skok Lazny mu ve skórování nezabránil. Zápas se poté už v klidu dohrával. Domácí byli určitě spokojeni s výsledkem, hosté naopak s předvedenou hrou