SK Úsilné : FK Borek 1:4 (0:3) Góly: Šrámek, Bejsta, Vlček, Dvořák

Derby s jednoznačným výsledkem pro hostující tým FK Borek

Vivaldýňu - 04.09.2006

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli fotbalisté Borku na horkou půdu do Úsilného. Tým hrající v minulém roce ještě čtvrtou třídu, se díky reorganizaci posunul o jednu kategorii výše, a tak favoritem byli hosté. Jak už to však bývá, derby favorita nemá a tak se čekal emotivně velmi vypjatý zápas.

První půle začala velmi aktivně zejména díky boreckým. Důrazné obsazování hráčů a presing na malém hřišti byly účelnými zbraněmi, s nimiž hned od první minuty uzamkli domácí na vlastní půli. Gólové završení tak na sebe nedalo dlouho čekat. Hezký centr z levé strany a zpětná hlavička Dvořáka podél brankové čáry, na dobíhajícího Šrámka, který míč doslova dotlačil do prázdné branky, kde nakonec sám skončil. O dalších několik minut si míč po odpískaném faulu postavil borecký ostrostřelec Bejsta a ač to bylo někde na úrovni třiceti metrů, krásnou střelou zahanbil domácího gólmana. Dva nula! Desetiminutovku snů pak ukončil levý záložník Vlček, samostatný brejk z křídla zakončil jistou střelou pod břevno. Tři nula a zdálo se, že je rozhodnuto. Co však současnému Borku chybí je zkušenost. Za jednoznačného stavu nedošlo ke změně tempa hry, ke zpomalení a uklidnění, tak aby domácí sami pochopili, že dnes už se o body rvát nebudou. Na místo toho se nepochopitelně začalo hrát nahoru dolů. Nebezpečné momenty se střídaly na obou stranách avšak paradoxně domácí měli přeci jen do konce poločasu o nějakou tu tutovku navíc. Po váhavých rozehrávkách hostující obrany se dokonce dostali do tří samostatných brejků, naštěstí ani při jednom se jim nepodařilo kloudně zakončit. A tak nejnebezpečnější byla střela s trestného kopu, která skončila na břevnu hostující branky. Do druhého poločasu Borek konečně nastoupil s chladnější hlavou a poměrně cílenou defenzívou a nebezpečnými výpady do brejků začal průběh hry kontrolovat. Domácí se zmohli už jen na několik nebezpečně vyhlížejících zakončení při rohových kopech, ale ani sami hráči už nevěřili, že by při takovémto průběhu hry mohli něco s výsledkem udělat. A tak poněkud dramatičtější momenty proběhly asi deset minut před koncem zápasu. Odstratovala to kontroverzní penalta proti hostům. Po nevinném souboji totiž k údivu všech odpískal rozhodčí pokutový kop. Domácím se tak naskytla jediná kloudná příležitost k zakončení a tu využili. Než se však mohli nadechnout k závěrečnému tlaku zchladila je velmi povedená fotbalová akce hostů. Po zahrávaném rohovém kopu se domácím sice podařilo odehrát míč mimo pokutové území, ale důrazný Herda hlavou míč vrátil zpět do ?ohně?, na velkém vápně si jej zpracoval Dvořák a prokázal svůj přehled. Technickou střelou nejen překopl val hráčů stojících před ním, ale i gólmana a poslal míč přímo do pravého horního rohu. Čtvrtý gól neoficiálně ukončil dnešní zápas, ten se pak dohrál už jen z povinnosti. Borečtí dále potvrzují dobrý start do sezony, nutno říct, že dnešní soupeř byl poměrně slabý, takže kvalita zejména borecké defenzívy nebyla dostatečně prověřena. Nic méně v tabulce pravdy má Borek +6 a to se počítá.

Fotky ze zápasu _SK_Úsilné_FK_Borek