5. Kolo. Neplachov - FK Borek 0:1 (0:1) gól:Slezák Martin

Silný vítr, neprůstřelný brankář hostů Michal Korbel a kvalitní taktický výkon přivál na Borek tři body z Neplachova.

Vivaldýňu - 19.09.2006

Po volnějším rozjezdu na fotbalisty Borku čekal v pátém kole první ze skupiny silnějších soupeřů. I Neplachovu se podařil vstup do sezony a po čtyřech kolech se usadil v horních patrech tabulky, a tak se dalo čekat kvalitní utkání.

Hosté z Borku přijeli v téměř kompletní sestavě, chyběl pouze gólman Kubíček a obránce Benýšek s Valentou. První půle začala svižně, hned po několika minutách naservíroval hostující Vlček centr před bránu dobíhajícímu Slezákovi, míč však v silném větru změnil trajektorii a bylo po šanci. Hosté vzápětí zahrozili šancí z levé strany, střelou z velkého vápna však netrefili branku. Na obou týmech bylo vidět, že chtějí hrát fotbal a hlavně zvítězit. Hra plynula bez prostojů a faulů, ale hlavně stále se dalo na co dívat. Na straně hostů fungovala zejména spolupráce mezi Vlčkem a Bejstou. První jmenovaný v roli přesného nahrávače, druhý jmenovaný, pro hosty, bohužel v roli paliče. Nejprve se do brejku po hezkém křižném pasu od Slezáka dostal Vlček, svoji akci zakončil chytrou zpětnou přihrávkou proti noze na vápně stojícímu Bejstovi, ten však těsně minul. O chvilku později se po hezkém Vlčkově centru z levé strany Bejsta neprosadil hlavičkou z bezprostřední blízkosti poloodkryté branky. Míčem trefil jen statujícího gólmana. A tak když to nešlo hostujícímu útočníkovi při zakončování zkusil to co by rozehrávač. Po nevýznamném faulu na půli hřiště míč chytře, s přehledem a hlavně rychle rozehrál aktivně nabíhajícímu Slezákovi, který se tak dostal za záda v té chvíli dosti statické domácí obrany a svůj samostatný brejk zakončil sice ne zrovna povedenou, ale zato přesnou střelou k tyči. Později se ukázalo, že to byl rozhodující moment celého utkání. Ale abychom nepředbíhali. Do konce poločasu se za hosty snažil prosadit ještě Kovář, kterému míč po trestném kopu na hlavu naservíroval dnes v pohodě hrající Vlček. Kapitán hostí však hledá střeleckou mušku, z úrovně malého vápna hlavičkoval těsně vedle. Na druhé straně domácí hrozili zejména po drobných chybách v rozehrávce hostí. V tomto byl nejaktivnější levý křídelní útočník, který svým důrazem a pokrytím míče dělal hostujícímu obránci Viktorovi značné problémy. Během první půle se dostal snad do tří stoprocentních šancí, ale ani jednou se neprosadil. V té chvíli akcie hostů držel zejména gólman Korbel, který svými zákroky musel váhavost obrany hasit. Velmi důrazně pak také pomáhal obraně svými neomylnými odkopy od branky. Když se neujala ani velmi nebezpečná zpětná hlavička hostujícího stopera Hospodářského na vlastní branku, po rohovém kopu domácích, odcházeli hráči do kabin za stavu jedna nula pro hosty. Druhá půle začala sice váhavou rozehrávkou boreckých, po které se domácí dostali ke střeleckému zakončení, ale pak už se Borek uklidnil a začal hrát tak jak se za daného stavu hrát má. Velmi důsledná obrana a žádné experimenty. Domácí se v této fázi zápasu nebyli schopni herně prosadit a oproti prvnímu poločasu si nevypracovali žádnou gólovou příležitost. Sporadické střelecké pokusy ze střední vzdálenosti pak likvidoval dnes velmi dobrý borecký gólman Korbel. Ke zdramatizování vývoje zápasu však přeci jen došlo. Po nešťastném střetu ve středu hřiště se zranil hostující stoper Bryx a tak došlo k nucenému střídání na velmi důležitém postu. Do obrany se stáhnul Bejsta čímž se mírně oslabila ofenzivní síla hostů. Ani to však domácím nepomohlo se zlepšit a tak po devadesáti minutách a nekonečném nastavení hlavní rozhodčí ukončil utkání s konečným výsledkem jedna nula pro hosty. Borek předvedl velmi kvalitní výkon jako po stránce herní tak zejména po stránce taktické. Neplachov nebyl schopen využít domácího prostředí k sevření soupeře v posledních minutách zápasu. I tak mu však patří dík. Obě mužstva předvedla pohlednou hru, která je skvělou pozvánkou k dalším zápasům.

Fotky ze zápasu _Neplachov_FK_Borek