6. kolo FK Borek-Pedagog ČB 1:0 (0:0) gól:Urbánek Martin

Hráči Pedagogu se místo na hru soustředili na diskuse s rozhodčím a proti torzu Boreckého týmu nedokázali překonat opět skvělého golmana domácích M. Korbela

Vivaldýňu - 27.09.2006

Jako slepenec se představil tým Borku na domácí půdě v šestém kole soutěže, proti týmu Pedagogu. K dlouhodobě zraněnému Benýškovi se s absencí přidali Dvořák (ze zdravotních důvodů zřejmě ukončí kariéru), Bryx, Šrámek, Bejsta, Herda a Kubíček. Bylo tedy nutné povolat posily z dorostu. Situace bylo o to nepříjemnější, že soupeř patřil k těm kvalitnějším navíc se jednalo o rivalitou napěchované derby, protože oba týmy spolu absolvují středeční tréninky.

První půle začala rozpačitě z obou stran. Borek si zvykal na poměrně neobvyklou sestavu, Pedagog začal opatrně. Navíc se přidal silný vítr, takže nepřesných míčů, krátkých, nebo pro změnu příliš dlouhých bylo nepočítaně. Byl to boj na půli hřiště, žádná extra podívaná. Tento obraz hry se nezměnil po celou dobu první půle a tak jedna šance na straně Borku a dvě na straně hostů byly opravdu jen náhodným zpestřením. Nejprve se po pravé straně prosadili hosté, ale ani jedou se jim dobře rozehraná situace nepovedla dotáhnout do nebezpečnějšího zakončení. To na druhé straně to bylo o trošičku nadějnější. Velmi dobře a aktivně hrající dorostenec Frank se probil až do velkého vápna, kde se z bezprostřední blízkosti pokusil prostřelit hostujícího gólmana, míč poskakující před prázdnou brankou se však doběhnuvším obráncům hostí podařilo odkopnout do bezpečí. Druhá půle nezačala o nic nadějněji než ta první. Nicméně, s postupujícím časem přeci jen ubylo důsledné obrany a otevřel se prostor pro ofenzivní výpady. V tomto byli aktivnější opět hosté. Domácí sice převzali taktovku a začali více diktovat tempo hry, ale nejen že se nedostávali do zakončení, nakonec se jim podařilo vytvořit pár okýnek i ve vlastní defenzívě. A tak hostující útočníci se dostali do dvou více než stoprocentních příležitostí. Při první jen smolně dobíhající levý záložník nedoklouzal k dorážce míče po zemi centrovaného před prázdnou branku, v druhém případě se opět ukázal domácí gólman Korbel. Samostatný nájezd z levé strany bravurně zneškodnil robinzonádou pod nohy hostujícího útočníka. Zcela ukázkově mu při kličce do leva odebral míč z nohy. A tak když už se schylovalo k remízovému výsledku neslaného a nemastného utkání přišel šok. V pravé slova smyslu!! Na posledních dvacet minut nasadil trenér domácí do útoku ?věčného náhradníka? Urbánka a ten se mu za svěřenou důvěru odvděčil. Při jednom z posledních zoufalých pokusů domácích o steč hostující brány přišel centr z levé strany, do hlavičkového souboje s gólmanem šel odvážně Vlček, míč sice nevyhrál, ale podařilo se mu ho posunout právě do míst, kde v tu chvíli stál domácí Urbánek. Ten v devadesáté minutě chladnokrevně uklidil dorážkou z první míč do poloodkryté branky a rozhodl utkání ve prospěch domácích. Dnes Borek nepředvedl nic moc. Nutno dodat, že rozhodčí odevzdal poctivých deset procent domácím. Na druhou stranu, tým Pedagogu asi dlouho nebude mít možnost přistihnout tým domácích v tak tragickém rozpoložení a tak ho nevyužité šance mohou právem mrzet.

Fotky ze zápasu _FK_Borek_Peda­gog_CB