FK Borek - Boršov 3:1 (0:1)

Trpělivá hra přinesla vítězství 3:1 nad Boršovem

MaV - 16.05.2005

Dalším protivníkem v boji o mistrovské body mužů byl v sobotu odpoledne celek Sokola Boršov. V podzimním měření sil v Boršově vyhráli za psího počasí domácí 3:1, když dokonale dokázali zužitkovat své šance. Každý zápas je však jiný a to se ukázalo právě tentokrát.

V domácím dresu chyběl Štegbauer a také zraněný Kovář, tudíž trenér Novák musel při sestavování zálohy hodně improvizovat. První desetiminutovka byla jasně v režii domácích, ale zanedlouho se začali osmělovat i hosté, jenže brankář Lazna přímou střelu na bránu likvidovat nemusel. To boršovský gólman musel ze svého umění předvést dva těžké zákroky po šanci Vlčka a bombě Šestaubera. A jak to bývá po nevyužitých příležitostech na straně jedné, přijde trest na straně druhé. Z rychlého protiútoku a přesné nahrávce do vápna se individuálně dokázal prosadit Nejedlý, když první střelu mezi borecké tyče namířil přesně do levé šibenice branky. Domácí inkasovaná branka nijak nepoznamenala a i nadále měli více ze hra, avšak gól do přestávky nepřišel ani po sérii rohů.

Začátky druhých poločasů se boreckým v předchozích utkáních moc nepovedli, jenže tentokrát bylo vše jinak. V sedmačtyřicáté minutě hodil Turek míč z autu rozběhnutému Bejstovi a ten zpoza vápna neskutečnou pumelicí málem protrhl síť v brance –1:1. Hráči Borku byli v tu chvíli jako pokropeni živou vodou a hrálo se prakticky jen na jednu branku. Pět minut po vyrovnávací brance štrikoval své kličky ve vápně Vlček, byl faulován, ale sudí Novotný vytáhl míč před vápno. To nijak nevadilo Herdovi, na jeho přesný oblouček přes zeď k levé tyči hostující gólman nestačil ani zareagovat. Hosté obrat ve vývoji zápasu natolik srazil do kolen, že se až na pár centrů se jejich veškerá útočná aktivita vytratila. Doslova geniálním střídáním se ukázala výměna Turka za čerstvého Čížka, ten pobyl na trávníku asi 10 vteřin a hned se zapsal mezi střelce zápasu. Na Valentův centr za obranu si naběhl Vlček a křížnou přihrávkou nabídl gólový zápis právě Čížkovi jako na zlatém podnose, tomu nezbylo nic jiného než ze dvou metrů trefit prázdnou branku a zpečetit čtvrthodinu před koncem výsledek zápasu. V závěru pak na každé straně spálil jeden hráč gólovou šanci. U hostů se krásnými nůžkami přes hlavu prezentoval Nejedlý – Lazna kryl. Za domácí se mohl trefit osamocený Šestauber, jenže nejvhodnější okamžik pro střelu prováhal. Do pole si šel na konci zahrát také brankář domácích Kubíček a Vlčka na levé straně nahradil výborně.

Borečtí si zaslouženě připsali do tabulky další tři body a upevnili si své postavení v tabulce.