7. kolo Lišov-FK Borek 4:0 (2:0)

Sedmé kolo přineslo první porážku týmu FK Borek. Navíc hráči Borku odjížděli z Lišova s čtyřgólovým debaklem, tolik gólů nedostali v sedmi předcházejících zápasech !!!

Vivaldýňu - 03.10.2006

Jednoznačným šlágrem kola, né-li celého podzimu bylo sobotní utkání na hřišti v Lišově, kam se Borek přijel porvat o prozatímní roli ?lídra? soutěže. Stejná sestava, v jaké si Borek připsal při svém čtvrtečním domácím utkání body, nastoupila i na půdě domácích.

První minuty utkání zaskočili bezesporu všechny přítomné. Nejen, že oslabený Borek nezačal nervózně a s respektem, ale dokonce to byl on, kdo určoval tempo hry. Domácím sice patřila první ofenzivní snaha, při které se prezentovali střelou na branku hostujícího Korbela, ale to bylo vše. Borečtí se nezalekli a zejména důrazem v osobních soubojích začali Lišov přehrávat. První gólová příležitost na sebe nenechala dlouho čekat. Po mezihře na pravé straně si do velkého vápna posunul míč Slezák, z úrovně značky pokutového kopu však levačkou přestřelil vybíhajícího gólmana i s brankou. Borek hrál, běhal, kombinoval. Poměrně přesvědčivě dával najevo proč je momentálně na první příčce tabulky. Jediným mínusem na překvapivě jednoznačném průbě hry, ze strany hostů, byla produktivita při zakončení. A tam první udeřil opět Líšov. Domácí se sice za celou první půli dostali snad do tří střel a k jednomu rohu, ale i tak jim to stačilo na vstřelení dvou branek. První přišla po podařené střele ze střední vzdálenosti. Druhá po brejku z levé strany a prostřelení vybíhajícího Korbela. I tak však na Borku nebylo znát, že by sklopil hlavu. Hned v zápětí nastřelil na druhé straně středopolař Kovář břevno, Slezák vyslaný do brejku si chtěl ještě vylepšit pozici pro zakončení kličkou na velkém vápně, ale v rozhodujícím okamžiku si šlápnul na míč. Do zakončení se dostal dokonce i hostující stoper Valenta. Při zahrávání rohového kopu se dostal k dorážce, skákavým míčem však místo poloodkryté branky trefil jen záchrannou síť. Druhá půle už tak strhující tempo nenabídla. Na Borku se začal projevovat fyzický deficit, ne že by se herně začali trápit, ostatně počet zkažených nebo nepřesných nahrávek nebyl o nic větší než v první půli, ale ubylo rychlosti a důrazu v osobních soubojích. Domácí bránili s přehledem a čekali na brejkové příležitosti. S postupujícím časem Borek vsadil na totální ofenzívu. Jenže místo šancí přišlo spíše více okének v obraně. A tak bylo k vidění hned několik samostatných nájezdů na hostujícího gólmana Korbela. Domácí však byly v zakončení také nepříliš úspěšný. Poslední spásou pro hosty se tak měl stát nenápadný hráč s instinktem zabijáka ? střídající Urbánek. A málem se to povedlo! Hned po nástupu na hřiště se dostal do šance, kterou zakončil krásnou střelou do vinglu. Neméně krásným zákrokem se však prezentoval domácí gólman a střelou s vypětím všech sil vytěsnil na roh. Přesto, že domácí ani na chvíli nedostali hosty pod tlak pohodlně si dokráčeli ke konečnému, pro Borek možná až příliš krutému výsledku 4:0. To když se v samotném závěru nejprve krásnou střelou do vinglu trefil středový hráč domácích a poté již v nastavení odpískal rozhodčí poněkud přísnou avšak s ohledem na současný světový trend ne neobvyklou penaltu za nenápadné držení dresu. Škoda jen, že takto důsledně nejsou posuzovány všechny zákroky v soutěži. Symbolicky zakončil gólman domácích svůj souboj se sokem z Borku. Postavil se k penaltovému kopu a přesvědčivě míč poslal k tyči. Borek paradoxně prohrál utkání, ve kterém se prezentoval naprosto vyzrálým fotbalovým výkonem. Bohužel bodové ambice umřely na produktivitě v zakončení. Lišov oba poločasy vyhrál dva nula a zejména v tom prvním, kdy jednoznačně tahal za kratší konec proměnil vše co mohl. Dalším faktorem byla fyzická síla obou kádrů. Borek odehrál třetí zápas v týdnu s identickou sestavou a zejména ve druhém poločase bylo na hráčích znát, že už není z čeho brát. I tak to byl šlágr kola jak se patří!

Fotky ze zápasu _Lišov_FK_Borek