8. kolo Rudolfov-FK Borek 2:0 (0:0)

Bez nasazení a špatný výkon hráčů Borku nemohl slavit na Rudolfově úspěch

Vivaldýňu - 09.10.2006

Bodovou ztrátu z minulého kola se fotbalisté Borku pokusili smazat v dalším kole, avšak na hřiště rovněž silného soupeře z Rudolfova. Do základní sestavy hostů se opět po delší době, způsobené zraněním, vrátil stoper Benýšek, trenér R.Novák se tak rozhodl trochu zaexperimentovat se sestavou. Do středu zálohy nasadil Hospodářského s Šestauberem, do útoku pak překvapující dvojici Kovář-Šrámek.

První půle začala opatrně z obou stran, hlavním heslem bylo neudělat chybu, což v praxi znamenalo řadu rázných odkopů, vysokých míčů a mnoho hlavičkových soubojů ve středu hřiště. Jakoby si ani jedno mužstvo nebylo jisto svými fotbalovými dovednostmi, a tak se uchylovalo k nákopům z první a na jistotu. Hosté v tomto duchu vydrželi hrát celou půli. Domácí se po čase osmělili a ?srážku vlaků? proložili občas velmi podařenou kombinací středem hřiště. Na šance to byla bída. K první se dostal po kiksu domácí obrany Kovář, ale byla to spíše taková libůstka. Po rozehrávce hluboko v poli vyběhnutého gólmana domácích přišla ztráta míče na půli hřiště, Kovář trochu na efekt, ale rozhodně pohotově zkusil zaskočit brankaře vysokým nákopem. Míč však skončil k radosti zoufale vracejícího se gólmana těsně vedle opuštěné branky. Na druhé straně domácí hrozili především brejky. A hosté je zastavovali pomocí faulů na půli. Naštěstí mladý rozhodčí nenasadil přísný metr a tak se to obcházelo bez karet. Největší šance domácích pak přišla z pravé strany. Brejk na osamoceného gólmana hostí chtěl domácí útočník ještě vyšperkovat přihrávkou před branku na nabíhajícího spoluhráče, bohužel vystavil ho tím do ofsajdu. Druhá půle začala pro hosty nadějně už v kabině. Došlo totiž k nucenému střídání domácího gólmana. Do branky tak musel nastoupit hráč z pole. Borek posílen sebevědomím se tak hned od prvních minut začal více tlačit do zakončení a využít potenciální slabiny soupeře. Největší šanci měl opět Kovář. Dostal se do brejku, první šanci sice ještě vracející se stoper stačil zastavit, dorážce však už nezabránil. Bohužel Kovář střelou z úrovně penalty netrefil branku. A tak přišel šok na druhé straně. Přesto, že domácí hráli do té doby s respektem a v útoku prakticky neškodně, po nedorozumění v obraně hostů se dostali do brejku, který se štěstím a na dvakrát zakončili a otevřeli tak skóre. O několik minut později svůj náskok ještě zvýšili. Po zahraní rohového kopu sice borečtí odhlavičkovali míč mimo pokutové území, ale ten se střelou bez přípravy vrátil zpět a přímo do vinklu. Dva nula. V té chvíli se domácí uklidnili a začali hrát tak jak v první půli. Borek se proti tomu nemohl herně chytnout. Obranu soupeře se snažil překonat poněkud stereotypními nákopy a až do konce zápasu se prakticky nedostal do šance. Druhá prohra v řadě a skóre 0:6, jako by se vracely vzpomínky na minulou sezónu. Zatím co s Lišovem mohl borecké těšit předvedený výkon, tentokrát nebylo co chválit