10. kolo Ševětín B - FK Borek 4:0 (1:0)

Mizérie pokračuje

Vivaldýňu - 24.10.2006

Jedním ze skupiny silnějších soupeřů byl je i Ševětím B, na jehož hřiště přijeli fotbalisté Borku odehrát další mistrovské utkání. V základní sestavě chyběli ze zdravotních důvodů Slezák a Turek.

První minuty zápasu nenasvědčovaly tomu, že hrají dva spíše lepší týmy třetí třídy, bylo vidět plno nákopu, hlavičkových soubojů, ale nic fotbalově cenného. A tak když se diváci nemohli dočkat šancí po herně zdařilých momentech, přišly šance po minelách. Hned tu první udělal předstoper hostů Valenta, nedůrazným rozehráním míče v obraně vyslal do brejku domácích útočníka a ten otevřel skóre. Ani vstřelená branka však poměrně upadající tempo hry nepozvedla. I nadále se oba týmy omezovaly pouze na nákopy a hru na náhodu. Přesto se ještě do konce půle mohlo měnit skóre a to na obou stranách. Nejprve se opět domácí a opět po minele jednoho ze stoperů hostí dostali do brejku, šanci na zakončení však utnulo včasné vyběhnutí hostujícího golmana Kubíčka. Na druhé straně se do možná poněkud těžšího zakončení, ale určitě velké šance dostal Bejsta. Po centru z levé strany však netrefil míč ideálně z první. Druhá půle začala snově, ale pro domácí. Opět minela v obraně, nedorozumění mezi krajním obráncem a předstoperem využil důrazný levý záložník domácích, míč otálejícím obráncům hostů odebral a svůj brejk zakončil hezkou střelou k tyči. Borecký výkon byl marný, žádná střela, žádná šance. Domácí si pohodlně dokráčeli pro tři body a na této cestě si hezky zastříleli na hostujícího Kubíčka. Dva z dalších pokusů byly přesné a skončily za jeho zády. Výsledek čtyři nula, tak byl přiměřený. Borek tápe, tápe a zase jen tápe. Na jedné straně chybí produktivní ofenzíva, ale mnohem zoufalejší je hra dozadu. Ze tří posledních zápasů venku si Borek odváží bilanci 0:10. To je hodně i na tým který se zachraňuje. Týmy s takovými ambicemi jako je ten borecký se takto výrazných porážek dopouštět nesmějí. Zbývá tedy buď přehodnotit ambice, nebo výrazně pozměnit pojetí hry!

Fotky ze zápasu __SK_Sevetin_FK_Bo­rek