9. kolo FK Borek - Chrášťany 1:0 (0:0)

Vydřené vitězství

Vivaldýňu - 16.10.2006

Po bodovém půstu se fotbalisté Borku chtěli chytit na domácím hřišti proti tradičně nevyzpytatelnému a nepříjemnému soupeři z Chrášťan.

Borečtí nastoupili v kompletní sestavě avšak jakoby bez chuti. Od prvních minut totiž měli navrch hosté a hned několik sekund po začátku hry se dostali do vyložené šance, z pravé strany se na branku zcela neatakován ostatními hráči řítil chrášťanský křidelník, i on se však nechal zaskočit tak nenadálým vývojem a střelou z úrovně velkého vápna trefil pouze záchrannou síť za brankou. Tlak hostů však i nadále pokračoval a vyústil v další tři stoprocentní šance. Defenzíva boreckých stála za zlámanou grešli, během patnácti minut šli chrášťanští třikrát v přečíslení nebo zcela sami na gólmana domácích. Neproměněné šance však hostům srazily hřebínek a asi od třicáté minuty se hra začala vyrovnávat. Nicméně ani tehdy se Borek nedostal do žádného kloudného zakončení. Poločas skončil remízou nula nula, což byl z hlediska vývoje hry velký borecký úspěch. Druhá půle začala o poznání opatrněji. Borečtí se ujali taktovky a začali v domácím prostředí tak jak to mělo být již v první půli dirigovat tempo hry. Co se týče produktivity byly o 100% úspěšnější než jejich host z Chrášťan. Aniž by si totiž vytvořili nějakou kloudnou šanci podařilo se jim skórovat. Po pozvolné rozehrávce se míč dostal na kopačky levého záložníka Vlčka, který si jej potáhla a snad nepodařeným centrem, snad pěkným lobem zaskočil na brankové čáře stojícího gólmana hostí. Pro hosty to však ještě nemusela být tragédie, protože do konce zápasu měli dost času něco s výsledkem udělat a hned po rozehrání opět začali. Jenže tentokrát jim asi přáno nebylo. Ačkoliv se dostali do mnoha více než stoprocentních příležitostí, ani jednou se neprosadili. Trestuhodné bylo především zakončení střelou z malého vápna, kdy míč místo do zcela prázdné branky letěl kamsi k rohovému praporku. Konec zápasu se nesl v nervózním duchu, na řadu přišla i jedna červená karta, to když stoper hostí zastavil do brejku unikajícího Vlčka. Domácí utrpěli výhru. Na šance prohráli možná osm nula, ale počítají se body a těch dnes Borek získal maximální počet, čili tři. Herně však stále tápe.

Fotky ze zápasu _FK_Borek_Chráštany