FK Borek-Úsilné 3:0 (2:0)

Tří body z derby jsou doma

Vivaldynu - 11.04.2007

První jarní utkání na domácím hřišti absolvovali hráči Borku s papírově příjemným soupeřem z Úsilného.

FK Borek : Sokol Usilné 3:0

Na podzim si totiž domácí z hřiště soupeře odvezli tři body za pohodovou výhru 4:1. Další důvod k optimismu měl trenér Novák také díky vyprazdňující se marodce. Do sestavy se vrátili Slezák, Hospodářský i dlouhodobě absentující Šestauber. Hned od prvních minut zápasu se veškeré předpoklady o vývoji hry začaly potvrzovat. Hosté ač hráli s větrem v zádech nedokázali příliš tohoto povoleného zvýhodnění ve své hře uplatnit a prakticky od začátku se zabývali hlavně bráněním. Borek byl aktivní a ač souhra uprostřed hřiště nebyla bez vady vyvíjel na soupeře mírný, ale soustavný tlak. Po několika nebezpečně vyhlížejících centrech z křídelních prostor se navíc poměrně záhy prosadil i gólově což dodalo pozdějšímu průběhu hry klidnou a jednoznačnou podobu. Po zahraném rohovém kopu se sice hosté osvobodili a míč odhlavičkovali z bezprostřední blízkosti své branky, avšak ten si na hranici velkého vápna zpracoval borecký Štegbauer, přistrčil si ho a k překvapení všech včetně brankaře hostí místo zpětného centru do pokutového území umístěnou, technickou střelou na bližší tyč otevřel skóre. Za dalších několik minut se osvědčila hezká spolupráce na hrotu boreckého útoku. K míči se dostal Bejsta, krásně prodloužil hlavou na zbíhajícího si Franka a ten svůj brejk zakončil trochu šťastně brankou na dva nula. První střelou trefil levou tyč a odražený míč pak zasunul do zcela odkryté branky. K dalším šancím se pak ještě dostal znovu Štegbauer míč však minul těsně levou tyč a Slezák, střelou z první však poslal míč mimo areál FK Borku. Hosté se dostali pouze do jedné gólové příležitosti, za to více než stoprocentní. To když po brejku z levé strany odcentrovali míč do pokutového území, útočník Úsilného se dostal i do poměrně dobrého zakončení hlavičkou z úrovně malého vápna, avšak v té chvíli velmi dobrý postřeh ukázal domácí Lazna a šanci z neškodil. Druhá půle se odvíjela poměrně jednoznačně. Borek kontroloval hru a postupnými rozehrávkami přes střed obrany nedovoloval hostům dostat se do potřebného tempa. Když pak Bejsta proměnil po nahrávce Slezáka svůj brejk a zvýšil na tři nula, dokráčel si Borek pro první jarní body bez větších starostí. Úsilné zřejmě není ze soupeřů, které může výrazněji prověřit kvality současného Boreckého mužstva, na druhou stranu si Borek za svůj jistý výkon ocenění určitě zaslouží.