Kamenný Újezd B - FK Borek 2:2 (0:1)

Muži z Kamenného Újezdu s bodem, přesto nespokojeni

MaV - 15.04.2007

Fotbalová bramboračka proti zakletému soupeři se podávala za krásného počasí na hřišti zálohy Kamenného Úezdu v toto krásné sobotní odpoledne. Doslova slátaná jedenáctka s trenérem Novákem na lavičce vyběhla na vyprahlý, ale dobře sestřižený trávník, aby proti soupeři, s nímž doposud nevyhrála a ztratila jediné body v podzimní části na domácím hřišti, toto zaváhání napravila.

Úvod zápasu opravdu patřil hostům, kombinační hra přes záložní řadu se dařila, z čehož rezultovalo několik velice pohledných akcí, které však byly zakončeny nepřesnými střelami zpoza vápna. Jenže borečtí pokračovali v kombinaci a když Štegbauer z levé strany naservíroval lahůdkový centr na hlavu Dvořáka, který si sběhl z postu levého beka až do šestnáctky, měnilo se skóre poprvé 0:1. Hosté pak pálili jednu šanci za druhou, zvláště Slezákův průnik z pravé strany, hlavička kapitána Bejsty a střela Šrámka po brance jen volali. Domácí si dlouho nevěděli rady a kombinační hra se jim nedařila, a tak začali dlouhými nákopy zaměstnávat obranu hostů, jenže se velmi často ocitali v ofsajdové pasti. Té unikla jediná akce domácích a mohlo být hned srovnáno, jenže útočník hostů přestřelil nejen vybíhajícího gólmana Laznu, ale o metr i boreckou branku. Vcelku chutnou fotbalovou krmi si mohl početný zástup fanoušků vychutnávat zhruba do tří čtvrtin první půle. Pak se začal role šéfkuchaře ujímat rozhodčí Cibranský a nepřesnými výroky na obě strany přidávat do fotbalového kotlíku podivné ingredience.

Druhá půle byla aspoň v úvodu dosti podobná té první, hráči Borku měli častěji míč na kopačkách a zanedlouho vstřelili i svou druhou branku. Bejsta se z velké dálky opřel do míče, gólman domácích ho nedokázal udržet a dobíhající Šrámek nadvakrát usměrnil míč do sítě. Kdo si myslel, že si hosté už zbytek zápasu vychutnají v poklidu labužníka, ten se šeredně mýlil. Domácí po inkasované brance zvýšili úsilí a hosté poněkud více zatažení a bránící dvougólový náskok měli najednou méně ze hry. Sice se čas od času vydařil rychlý brejk, ale hrálo se hlavně na útočné polovině rezervy Kamenného Újezdu. Aby toho nebylo málo, začal úřadovat opět pan sudí a do pomyslné fotbalové polévky přimíchával nejrůznější ingredience odporné chuti, čímž otrávil především hostující hráče a domácí posadil na koně. V polovině druhého poločasu se nešťastně odrazil od Valenty po předchozím zaváhání ve středu hřiště odkop domácího kapitána na nohu nabíhajícího útočníka, který nabídnutou šancí nepohrdl. Přesto hosté stále vedli a chtěli si odvézt všechny tři body. Jenže to by nesměl na hřišti úřadovat tentokráte onen šéfkuchař, nejenže neodpískal soupeřovo kopnutí do obličeje téměř dvoumetrového obránce hostů, pak pro jistotu odpískal Laznovo údajné vyběhnutí s míčem mimo pokutové území z půlící čáry, ale všechny souboje jeden na jednoho rázným gestem a hvizdem nasměroval na hostující branku. Utkání tak začalo být značně nervózní a výsledkem bylo mnoho pošťuchování a žlutých karet na obou stranách. Přetížená defenziva hostů pak inkasovala ještě jednou po nedůrazném odkopu Bejsty, hezkém centru domácích zprava a přesné hlavičce druhý gól. S tímto výsledkem byl pravděpodobně mistr kuchyně spokojen a posledních 10 minut se hrálo opět v klidu. Hosté přesto mohli zápas strhnout na svou stranu, když po centru Vlčka minul před opuštěnou brankou prudký centr naběhnuvší Viktora. Poslední kapku s hořkou příchutí pro hosty do oné bramboračky zasadil nepřesný sudí v samém závěru, kdy jasný faul na střídajícího Nováka v pokutovém území nejenže neodpískal, ale okomentoval hostujícímu kapitánovi slovy: ?To přece nemůžu, teď odpískat penaltu??.

Hosté tak přijali konečnou remízu s hořkokyselou příchutí, za kterou si můžou částečně sami hlavně tím, že na dva góly potřebovali opět velké množství šancí, jimiž pohrdli a pak také dnešní šéfkuchař, jehož by každý učedník s největší pravděpodobností předčil.