top of page

BOREK SE DOČKAL HISTORICKY PRVNÍHO POSTUPU DO I.B TŘÍDY

Poslední kolo OP mužů nám přichystalo ještě pěknou zápletku. Zatím co Zliv už měla tento víkend volno, Borek čekal zápas o vše. Z Nových Hradů si potřeboval odvézt minimálně bod, aby mohl slavit svůj první postup do krajské soutěže. Domácí naopak potřebovali získat tři aby mohli živit naději na záchranu. Hostům chyběl jen zraněný J.Houška a z pracovních důvodů M.Bárta což pro Hrady určitě nebyla dobrá zpráva.


VJAČESLAV BAŠČEVAN BYL U VŠEHO PODSTATNÉHO


Zápas začínal za pekelného vedra a podle toho vypadalo i hřiště, které vodu nevidělo pěkně dlouho. Domácí nastoupili s hodně mladým kádrem a to ještě měli někteří kluci dopolední zápas dorostu v nohou. Borek měl od začátku zápas ve své režii zatímco domácí se prezentovali jednoduchou hrou založenou na dlouhých nákopech. První velkou šanci měl L.Horejš po přihrávce R.Horejše, ale v zakončení nezachoval potřebný klid a bránu minul. Ve 12.min se už ovšem skóre měnilo. V.Baščevan pronikl do vápna a byl faulován PENALTA. Na značku pokutového kopu si míč postavil Radek Horejš a s jistotou poslal hosty do vedení 0-1. Hosté pak zahazovali jednu šanci za druhou především střelecky hodně aktivní D.Hájek. Ve 23.min zahrával J.Frank trestný kop, který posadil přesně na hlavu Vjačeslava Baščevana a bylo to 0-2. Ve 45.min pak vyslal O.Vaník do úniku opět Vjačeslava Baščevana, který uzavřel poločasové skóre na 0-3.


BOREK PŘIDAL JEŠTĚ DVĚ BRANKY


Druhou půli začali domácí mírným tlakem ze kterého vytěžili jednu šanci, kterou ovšem nedokázali proměnit a tak se taktovky chopil opět Borek. V tutové šanci se ocitl J.Frank, ale domácí gólman ho vychytal. V 53.min se D.Hájek prodral až do vápna kde zpětnou přihrávkou našel Libora Horejše, který napálil míč pod břevno 0-4. O zápase bylo rozhodnuto a otázkou bylo jen kolik gólů Borek ještě dá. Své velké šance postupně nedali L.Horejš, J.Frank, V.Baščevan a tak si v 75.min vzal poslední slovo David Hájek a svou tisícou střelou v zápase uzavřel na 0-5. Zápas se poté už jen dohrával a když rozhodčí Granec naposledy foukl do píšťalky mohli propuknout postupové oslavy.


FK BOREK OLÉÉ


OHLASY:


Radek Horejš (FK BOREK)

Poslední krok v Nových Hradech jsme zvládli. Za celou sezonu jsem jen 2x prohráli a dostali jen 17 gólů proto si myslím, že náš postup je zcela zasloužený. Domácím mladíkům přeji hodně úspěchů v dalších sezónách.Rozhodně se nemají za co stydět...
58 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page