top of page

I POSLEDNÍ DOMÁCÍ ZÁPAS BOREK ZVLÁDL A PŘEZIMUJE NA ČELE OP

Na Borek přijelo poslední mužstvo tabulky TJ Nové Hrady a tak o favoritovi utkání nemohlo být pochyb. Přesto i taková to utkání mohou překvapit a tak domácí Borek nesměl nic podcenit. DO POLOČASU BYLO ROZHODNUTO Od prvních minut bylo vidět kdo bude diktovat tempo hry. Hosté přijeli s hodně mladým mužstvem, které sice stačilo s domácími běhat, ale nezkušenost mladých hráčů byla znát. A tak už v 6.min vybojoval R.Horejš ve vápně míč, přihrál pod sebe na úplně volného Jakuba Franka a ten mířil přesně pod břevno Tomáškovi branky 1-0. V 11.min zatáhl L.Horejš míč po lajně, přihrávkou našel ve vápně Radka Horejše, který špičkou kopačky umístil míč na zadní tyč pod břevno 2-0. Povedenou patnáctiminutovku domácích završil faul na R.Horejše a přísně nařízená penalta. Tu si postavil matador M.Votruba a nečekaně pro všechny jí rozehrál na Martina Leštinu, který tak zaznamenal svůj první letošní gól 3-0. Kdo očekával další kanonádu domácích musel být zklamán, protože borečtí poté ubrali jejich kombinace byli pomalé a nepřesné a tak se šlo do kabin za stavu 3-0 pro domácí. DVA RYCHLÉ GÓLY PO POLOČASE Do druhé půle poslal domácí trenér S.Bryx dva dorostence a ty se mu za to hned odvděčili. Nejprve ve 47.min Ch.Legdan přihrál volnému Liboru Horejšovi a ten s přehledem zvýšil na 4-0 a za 4.min přihrál R.Kostík opět Liborovi Horejšovi ,který jako správný kanonýr poslal míč nechytatelně na zadní tyč 5-0. Domácí měli zápas pevně v rukou a hosty prakticky nepustili do žádné gólové šance. Naopak další góly mohl přidat L.Horejš a O.Vaník, ale oba své pokusy poslali jen do břevna a v další šanci vychytal V.Provoda gólman J.Tomášek. Konec zápasu se dohrával už jen z povinnosti a tak po závěrečném hvizdu mohli domácí slavit,že přezimují na prvním místě OP.


FK BOREK OLÉÉ OHLASY: Stanislav Bryx (trenér FK Borek) Z naší strany byla hra v první půli neurovnaná i když jsme rychle skórovali , druhý poločas jsme vylepšili a zaslouženě vyhráli . Soupeř byl nepříjemný, bojoval do poslední minuty . “První poločas soutěže” máme úspěšně za sebou a to je pro nás nejdůležitější statistika.

Jiří Tomášek (brankář TJ Nové Hrady):To nejhorší na konec. Zázraky se sice dějí, ale to abychom z Borku odjeli s body, by byla větší senzace než Velikonoční, nebo prezidentovo zmrtvýchvstání. Jenže my naši příležitost, aby se o nás ještě dlouho zpívali trubadúři po okolních hospodách oslavné písně, poslali k šípku hned v první patnáctiminutovce. Na což jsme tedy nasadili ověřenou taktiku - Hraj takovou holomajznu, až se ti soupeř přizpůsobí. Ta zafungovala na výbornou a myslím, že i domácí byli místy dost v šoku z toho, jaký dokážou být vlastně dřeváci. Na úvod druhé půle jsme pak opět nasadili naše tradiční - ,,povol - utáhni“, kdy jsme soupeře ukolébali dvěma rychlými inkasovanými góly a domácí tak pak na rozdíl od jednoho amerického herce, pálil do konce zápasu už pouze slepými. Gratulace k zasloužené výhře, ale jen počkejte, až nám ty prcci vyrostou!

12 zobrazení0 komentářů

Commenti


bottom of page