top of page

I DRUHÉ DERBY OVLÁDL BOREK


K dalšímu derby jsme zajížděli do nedalekého Ševětína, který na tom v tabulce není úplně nejlépe, přesto ukazuje zlepšenou formu a z posledních dvou utkání získal šest bodů. Do sestavy se vrátil uzdravený kapitán M.Leština a také J.Houška naopak pro nemoc chyběl V.Baščevan a zraněný M.Bukovinský. Mimo pak byl D.Eliáš a O.Vaník a D.Hájek.


DO KABIN ZA STAVU 1 - 1


Ševětín má mladé běhavé mužstvo, které postupně získává zkušenosti. Do zápasu jsme vstoupili docela dobře a snažili se kombinovat. Postupně se však na naše kopačky přenášelo stále více nepřesností a zbytečných ztrát. Po jedné takové ztrátě na polovině hřiště přišla první gólová akce zápasu. I přes snahu kapitána M.Leštiny doputoval míč k úplně volnému Pavlu Práškovi, který nezaváhal a otevřel skóre už v 10.min 1-0. Borek se snažil hrát, ale vlastními chybami dával šance domácím k brejkům. Po jednom takovém byl sám před bránou domácí D.Petřík, ale trefil jen boční sít. Střelecky aktivní byl hostující M.Michal, ale jeho pokusy k brance nevedly. Ve 34.min zahrával trestný kop J.Frank, který na přední tyči přetavil v gól Martin Leština 1-1. A tento stav vydržel až do poločasu.


ZAHOZENÁ PENALTA STÁLA DOMÁCÍ BODY


Hosté ve druhé půli přidali a sevřeli domácí na své polovině. J.Čermín mířil těsně nad břevno, M.Michal trefil tyč a střelu R.Horejše vytáhl gólman na roh. A tak jak to bývá z ojedinělé akce udeřilo na druhé straně. Zaváhání M.Pytla využil domácí útočník a následně byl faulován PENALTA. Tu namířil domácí hráč k pravé tyči, ale Martin Pytel ji bravurně chytil a napravil tak své předešlé zaváhání. To hosty nakoplo k ještě většímu tlaku, který v 73.min vedl k druhému gólu. M.Kocina napřáhl za vápnem ke střele a s pomocí teče Daniela Šťastného doputoval míč za bezmocného F.Kokejla 1-2. Borek poté držel míč a další gól mohl přidat M.Kocina po kombinaci s R.Horejšem , ale domácí gólman jej vychytal. Na druhé straně tresťnák D.Petříka chytil M.Pytel. Na poslední minuty poslal hostující lodivod S.Bryx na hřiště Marka Severu, což se ukázalo jako skvělý tah. V 89.min Marek Severa utekl po pravé straně a nekompromisně střelou pod břevno pečetil na 1-3 pro hosty.

V sobotu nás doma čeká TJ TATRAN Lomnice/Luž.


FK Borek oléé


OHLASY:

Radek Horejš (FK Borek)

Domácí mladíci nám rozhodně nedali body lacino. Přesto, že jsme nepředvedli nějak oslnivý výkon, vezeme domů tři body a to je hlavní.34 zobrazení0 komentářů

Kommentare


bottom of page